Bydlení Byty Chaty Domy Exteriér Komerční články

Kompletně dřevěné oplocení, aniž byste přitom nemuseli používat dřevo? Opravdu je to možné!

Napsáno angelo

Ze samotného nadpisu můžete být trošku zmatení, ale opravdu je to možné. Dřevěné materiály jsou pro nás rozhodně jednou z nejpříjemnějších věcí. Působí velice citlivým a uklidňujícím dojmem, přičemž jsou ale elegantním materiálem s celou řadou výhod od designu po jejich funkci.

Jenže problémem může být, že se s nimi mnohdy obtížněji pracuje a dřevěné lamely navíc potřebují poměrně velkou a pravidelnou údržbu. Moderní hliníkové ploty nám ale dávají možnost levnějšího a lepšího řešení, bez ztráty vytouženého designu.

Co jsou to vůbec hliníkové lamely?

Jedná se o moderní ploty, které při průchodu městem rozhodně mnohokrát potkáte a možná o tom ani nevíte. Hliníkové lamely jsou speciálním druhem plotové výplně, které opravdu připomínají tvarem klasickou lamelu. Jejich vnitřní konstrukce je kompletně hliníková, a přitom vám hliníkové plotové výplně dokáží nabídnout velice kvalitní a precizní povrchovou úpravu.

Celý sortiment možností

Samotné dřevěné ploty jsou velice široký pojem, protože mezi nimi mohou být opravdu velké rozdíly. Jednotlivé druhy dřev se totiž z estetického pohledu mohou rozlišovat na různé druhy barvy dřeva, a navíc také vnitřní strukturu a typické prvky. Ve všech případech vám ale i lamelový plot dá opravdu velký výběr možností, které jsou přesně těmito přírodními předlohami dokonale motivované.

Jak se s hliníkovými lamelami pracuje?

Pro hliníkové ploty je specifické především to, že se tady už nepoužívají ty nejstandardnější druhy uchycení, které známe z jiných typů. Například silnostěnné jeklové sloupky, ani klasické kulaté sloupky tu už nepotkáme.

Většinou se naopak potkáváme s betonovými sloupky, nebo pro milovníky přírodních materiálů mohou být výbornou volbou také kamenné skládané sloupky a zdiva. Zásadní výhoda u lamelových plotů je, že je můžete zkrátit podle potřeby. Proto se nemusíte bát toho, že vám nesednou dokonale rozteče u sloupků. Stačí pouze vzít správnou pilu a během několika vteřin máte lamelu zkrácenou podle představy. Samotné lamely se pak většinou šroubují na pevné nosníky.

About the author

angelo

Leave a Comment