Bydlení Exteriér Zahrada

Kamenná dlažba z břidlice dlouho vydrží a přitáhne pozornost

Napsáno angelo

Břidlice je ideální materiál pro jakoukoliv dlažbu. Je tomu tak především díky její opravdu vysoké odolnosti a přírodnímu původu.

Hodí se kamkoliv

Břidlicová dlažba je oblíbeným řešením v rodinných domech, sídlech společností, penzionech i veřejných budovách. Je využívána především v nemovitostech, které jsou navštěvovány velkým množstvím lidí a u kterých je nezbytné, aby dlažba na podlaze vydržela i to nejvyšší zatížení. Kromě toho je dlažba z břidlice ceněná i pro svůj unikátní vzhled, jež je výborným příkladem dlažby určené do reprezentativních prostor. Břidlicovou dlažbu je poměrně snadné poznat díky jejímu charakteristickému vzoru a černé barvě kamene. V některých případech se však můžete setkat i s jinými barevnými provedeními, například s fialovou nebo nazelenalou břidlicí.

Kamenná dlažba z břidlice se hodí nejen do vnitřních prostor, ale také do exteriéru. Je například možné umístit ji okolo bazénu nebo z ní udělat chodník vedle příjezdové cesty domů. Na zahradě budou pěkně vypadat i štípané nášlapné kameny z břidlice, z kterých je možné vytvořit různé nepravidelné cestičky. Břidlici lze použít nejen na dlažbu, skvěle se bude vyjímat i na stěnách koupelen, případně v moderně pojatých obývacích místnostech. Typickým a často používaným zpracováním břidlice je její štípání, díky kterému vznikají pro ni charakteristické tvary.

Pro koho se břidlicová dlažba hodí?

Domovní dlažbu břidlice umí opravdu ozvláštnit, je proto vyhledávaným stavebním materiálem. Pořizují si ji především ti majitelé nemovitostí, kteří si přejí bezúdržbový povrch s pěkným vzhledem. To vše kamenná břidlice splňuje a zároveň se jedná o materiál přírodního původu, který nemá negativní vlivy na své prostředí.

About the author

angelo

Leave a Comment