Interiér Podlahy

Plovoucí podlaha a užitečné tipy, jak ji správně vybrat

Napsáno Nikol Blahova

Plovoucí podlaha je stále žádanějším typem podlahové krytiny. Možná i vy právě přemýšlíte o její výměně, neboť jste dospěli k názoru, že svá nejlepší léta má již dávno za sebou, barvy jí daly sbohem a zkrátka je čas investovat do nového. Zaujala i vás plovoucí podlaha? Pak si rozhodně nenechte ujít dnešní článek, ve kterém vám představíme užitečné tipy, jež vám jistě pomohou při výběru. Co se plovoučky týče, spousta lidí si pohrává s otázkou, zda je lepší volit laminátovou či dřevěnou. Ptáte se i vy na to samé? Volba by se měla odvíjet od toho, kde a jak má plovoucí podlaha sloužit.

  1. Laminátová plovoucí podlaha

    Toužíte po praktické podlaze, která bude nenáročná na údržbu, odolná a zároveň si nepotrpíte na estetickém vzhledu, který je pro vás až na druhém místě? Pak s klidným srdcem můžete zvolit laminátovou plovoucí podlahu. Laminátová plovoucí podlaha je oblíbená především pro svou přijatelnou cenu v porovnání s dřevěnou variantou.

    Rozhodnete-li se pro laminátovou plovoučku, počítejte s tím, že je její povrch chladnější a tvrdší než dřevěná plovoučka. Zajímá vás, kam se laminátová plovoucí podlaha hodí? Chybu neuděláte, zvolíte jí kupříkladu do ložnice, kde se během dne tolik nepohybujete, a proto podlahu nevystavíte takovou míru opotřebení. Ovšem pozor – ani laminát nesnese všechno! Poničit ho mohou nohy od nábytku, nebudete-li k jeho stěhování přistupovat s pečlivostí.

  2. Dřevěná plovoucí podlaha

    Rozhodnete-li se pro dřevěnou plovoucí podlahu, počítejte s výrazně vyšší cenou a zároveň i se složitější údržbou. Za vyšší investicí se ale skrývá celá řada výhod, zmíníme kupříkladu oblíbený přírodní materiál, který je nedocenitelný a stále vyhledávanější, stejně jako efektivní a velice přitažlivý vzhled, pro který je dřevo typické. Zkrátka investice, která se vyplatí!

    Dřevěná plovoucí podlaha se vyznačuje sendvičovou konstrukcí. Nášlapná vrstva je tvořena tvrdým dřevem, přičemž na výběr máte celou řadu druhů a dezénů. Nebudete-li chtít investovat vysoké peníze, poohlédněte se po nejlevnější variantě, která je tvořena dýhou. Dřevěná plovoucí podlaha dotvoří útulnou atmosféru vašich interiérů.

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment