Bydlení Interiér Tipy & Triky

Tipy a triky pro velké letní uklízení

Napsáno JanaPK

Léto je období, kdy svůj čas chceme trávit raději u vody, na zahradě nebo na výletech, málokdo má chuť na velký úklid, když je venku tak krásně. Ale uklízet se musí i během letních měsíců, jen to nemusí trvat dlouho. Zkuste si letní úklid zjednodušit několika našimi triky a ve zbývajícím čase jděte raději s dětmi na koupaliště.

S dobrými pomocníky je úklid snazší

Je řada přístrojů a nástrojů, jež nám tu nezáživnou práci v domácnosti usnadňuje. A nemusí to být hned robotický vysavač, který se hodí jen do málo členitých prostor. I ruční vysavač s akumulátorem, koště na baterie nebo vysavač na okna nám uklízení hodně zjednoduší a urychlí.

Čističe kupované i přírodní

Kromě těchto moderních pomocníků jsou to i různé prostředky a čističe. Na prach na nábytku jsou například užitečné  vlhčené ubrousky – nejen že prach nerozvíří, ale ještě dodají lesk uklízeným plochám. Nezapomeňte také na prostředky, které máte ve spíži. Hlavně soda vám při úklidu hodně pomůže, stejně jako ocet. Ten navíc slouží i jako dezinfekce.

Nejhorší nakonec

V každé místnosti postupujte sysematicky od nejsnadnějších úkonů k nešpinavějším místům. Hned na začátku ale na ta nejhorší místa naneste kašičku ze sody a vody, ta si poradí i s urputnou špínou a mastnotou.

Ze všeho nejdřív setřete prach, abyste ho další aktivitou zbytečně nevířili. Pak pokračujte až k nejhorším místům. V kuchyni to bývá sporák či varná deska a trouba, v koupelně umývadlo a toaleta. Do ní nasypte půl hrnku sody a zalijte asi stejným množstvím octa. Po chvíli bude nejen čistá, ale i dezinfikovaná a zbavená případného zápachu.

Okna a podlahy

Na mytí oken si vyberte den,kdy je pod mrakem, slunce skla rychle osuší a zůstávají na nich šmouhy. Lépe než hadříkem je umyjete pomocí stěrky nebo vysavače na okna.

Žaluzie je lépe zbavit nasucho, zkuste měkký mop na teleskopické tyči.

Podlahy během letních měsíců nebývají tolik zašpiněné, nejčastěji jsou jen zaprášené. Stačí vysavač a mop, nejvíc špíny ale bývá v rozích místnosti, tak na ně nezapomeňte.

About the author

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy.
Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Comment