Komerční články

Proč je správné zateplovat?

Napsáno angelo

O zateplování se dnes mluví více než kdykoliv dříve. Zajímá vás, proč tomu tak je? Je to hlavně z důvodu stále dražších energií, za které již nechceme platit více, než nezbytně musíme. A tak se stále častěji uchylujeme k tomu, že zateplíme náš rodinný domek, stejně jako jsou zateplovány i velké paneláky. V tomto případě je využíváno zateplení domu od psgroup.sk. Tedy od společnosti, která je v dané oblasti skutečným profesionálem a která tak může nabídnout služby ve všech oblastech – od stropů, až po sklepy.

Jaké výhody zateplení přinese?

V první řadě jsou to již nastíněné úspory. Pokud budeme konkrétní, potom jsou nejvíce patrné v období topné sezony. V tuto dobu totiž využijeme energií nejvíce. Jelikož ale teplo nemá kudy unikat, udržíme si ho v interiéru a můžeme topit méně. V tomto směru se hodí realizovat tři hlavní oblasti. Je to zateplení stropu nad nevytápěným prostorem, dále je to také zateplení fasády a v neposlední řadě také zateplení podlah. To vše dohromady dokáže izolační vlastnosti vašeho interiéru dokonale zlepšit.

Další důležitou výhodou, která je spojena s tímto krokem, je zvýšení hodnoty vašeho bytu, nebo celého domu. Dnes navíc potencionální kupující a nájemci hledají již hotové interiéry. A to je plus pro vás!

Zaměřte se také na svá okna

Je ještě jeden rizikový prostor, kudy může teplo unikat. Je jím oblast oken, které je dobré v rámci zateplování také vyměnit. A to za nové modely, které mohou být:

  • Plastové
  • Hliníkové
  • Dřevěné

S okny mohou souviset ale i další izolační vrstvy, které tak celý proces zateplování ještě podpoří. Jsou to venkovní hliníkové žaluzie, které také dokážou případné teplo udržet tam, kde má být. Platí to ale i naopak, kdy mohou být využity i v létě – aby zabránily průniku slunečních paprsků a přehřívání interiéru. I v největším horku si tak můžete užívat příjemných teplot, bez použití klimatizace.

About the author

angelo

Leave a Comment