Komerční články

Jak vybrat správný zahradní altán?

Napsáno angelo

Na zahradě nemusíte jen pracovat. Můžeme na ní odpočívat, pořádat oslavy nebo grilovací párty. V takových případech se hodí mít k dispozici zázemí pro případ deště. Pojďme se proto podívat, jak správně vybrat zahradní altány a čím se vlastně tento sortiment může lišit.

Prvotním kritériem výběru je vzhled

Zde ani tak nemusíme dávat na estetické hledisko, ale spíše na to, jakou má daný altán konstrukci. Pokud půjdeme cestou skutečné klasiky, jsou dnes vyhledávanou variantou altány otevřené. Zde jde o jednoduchou kulatou nebo čtvercovou konstrukci, která se skládá z podlážky, střechy a klasického zábradlí. Kolem konstrukce nejsou žádné stěny, ani zde není k dispozici žádné uzamykatelné zázemí. Jsou ideální volbou, pokud hledáme skvělé místo k odpočinku, stejně jako prostor pro chutnou večeři, připravenou na grilu.

Jiné varianty altánů mohou směřovat k oblasti zahradních domků. Skládají se totiž ze dvou hlavních částí. První z nich je klasické zázemní, tedy místnost, která je chráněna zdí, její součástí je okno, stejně jako uzamykatelné dveře. Druhou součástí je prostorná, zastřešená, terasa, a právě ta slouží k tomu, trávení času venku, v případě deště. Pokud se jedná o uzavřený typ altránu, je možné jej využít nejen jako skladiště, ale například prostor pro hosty, kde mohou přenocovat v soukromí.

Roli hraje také materiál

Nejvyužívanějším materiálem je v dnešní době právě dřevo. V tomto ohledu máme jistotu, že se jedná o materiál skutečně kvalitní. Vždyť už po staletí je to právě dřevo, které je používáno pro své vlastnosti především v oblastech stavebnictví. A proto se hodí i na tento účel. Skvěle vypadá, a jelikož jde o materiál přírodní, na vaši zahradu skvěle padne. U dřeva není problém ani s povrchovým nátěrem.. Důležité je použít dřevo skutečně kvalitní, tak je zaručena pevnost konstrukce i dlouhá životnost. Je-li toto splněno, nadchnou zahradní altány tím, že:

  • Vydrží sloužit po desítky let.
  • Odolají všem rozmarům počasí.
  • Zachovají si svou tvarovou stálost.

Jak je to s konstrukcí?

I tato otázka by vás měla zajímat. Dnešní zahradní altány v mnoha případech zvládne bez potíží smontovat i zručnější domácí kutil, během jednoho odpoledne. Pokud se na to necítíte, není třeba se zbytečně stresovat.  Altán lze objednat jako zkompletovanou stavbu a umístit jej přímo na požadovaný prostor. Třetí možností je objednat si na smontování specializovanou firmu, nepomohou-li zručnější přátelé.

Protože je léto v plném proudu a vy byste měli mít možnost ochrány před přímým sluncem či  před letní bouřkou, je ideální čas na koupi zahradního altánu.

About the author

angelo

Leave a Comment