Nezařazené

Domácí dílna – pořiďte si potřebné vybavení

Napsáno angelo

Nahromadilo se vám nářadí, které nemáte kam umístit, a jakmile ho potřebujete, nemůžete jej pak najít? Máte ho rozmístěné všude možně v rodinném domě nebo na zahradě? Pokud máte k dispozici potřebné prostory, vytvořte si vlastní dílnu a vybavte ji tak, že budete mít vše k dispozici a na jednom místě.

Rozměry dostupných prostorů

Vlastníte-li prostory, které můžete přetvořit na domácí dílnu, máte z půlky vyhráno. Kromě samotného prostoru ale bude zapotřebí potřebné vybavení. Než ho pořídíte, je nutné přeměřit celý prostor a z těchto naměřených hodnot vycházet. Na základě toho pak pořídíte pracovní stůl, regálové systémy a další praktické nezbytnosti do dílny.

Nábytek je základ každé dílny

Úplným základem, co nesmí v žádné dílně chybět, je nábytek. Ten ale nemůže být jen tak ledajaký. Musí splňovat určité vlastnosti jako odolnost, pevnost, dlouhou životnost a vysokou nosnost. Díky nábytku zajistíte, že budete mít ve všech věcech pořádek.

Skvělou volbou jsou regály do dílny, které nabízejí odolnost, vysokou nosnost a variabilitu. Do samotných regálů pak můžete pořídit praktické boxy a miniboxy pro uskladnění klíčů, šroubů, matiček a dalších šroubů či drobného nářadí.

Stabilní pracovní stůl

Kromě skladovacích prostor je nezbytný stabilní pracovní stůl. Počítejte s tím, že stůl s pravděpodobností v dílně drobet poničíte. Doporučujeme volit dřevěnou desku z masivu s železnými nohami. Ke stolu si rovnou pořiďte svěrák.

Dostatečné osvětlení

V dílně nesmí chybět dostatečné osvětlení, díky kterému uvidíte na svou práci a také o něco snížíte možnost úrazu. Při výběru vybírejte pečlivě. Kromě světla v místnosti pořiďte také stolní lampu, která zajistí dostatek světla u pracovní plochy.

Pořízení nářadí a spojovacího materiálu

Jednoúčelové nářadí je základ. Nemáte-li ho, tak si ho pořiďte. Chybět by vám neměla vrtačka, pořídit si můžete také brusku, cirkulárku, přímočarou nebo kotoučovou pilu. Totéž se dá říci o spojovacím materiálu. Vybavte svou dílnu o dostatek hřebíků, šroubů, matek, vrutů, hmoždinek.

About the author

angelo

Leave a Comment