Komerční články Tipy & Triky

Budeme mít prvňáčka

Napsáno angelo

Vaše dítě nastoupí brzy do školy, čeká ho velká životní změna a správný start ve všech směrech je důležitý. Nejen psychická pohoda, ale i ta fyzická hraje roli v tom, jak se dítěti bude studium dařit. Jeden z důležitých faktorů je i pohodlné sezení při psaní domácích úkolů. Na co všechno tedy myslet při výběru židle a stolu pro prvňáčka?

Stejně jako dospělí, i děti potřebují vhodný prostor pro studium a domácí úkoly. Dlouhodobé setrvávání v nepohodlné poloze vede ke špatnému držení těla, k bolestem zad nebo bolesti krku. Váš prvňáček bude potřebovat takovou dětskou kancelářskou židli, která udrží jeho pozornost nad domácími úkoly a nebude ho nutit neustále hledat lepší pozici. Mnoho dětí se nerado učí, protože se na židli cítí uvězněně a nepohodlně. Výběr správné židle, která zajistí pohodlí, tak může pozitivně ovlivnit jeho přístup.

Na co všechno myslet při výběru židle?

Když už nyní víte, proč je výběr židle tak důležitý, je čas se zaměřit na to, co je při její koupi nutno zvážit. Je to například ergonomie, rozměry, materiál nebo správná bederní opěrka na židli. Najít tu správnou mezi všemi dostupnými možnostmi na trhu není snadný úkol. Proto vám přinášíme základní body, na které byste neměli při výběru židle pro vašeho prvňáčka zapomenout.

Ergonomické vlastnosti

Doporučujeme vždy investovat do ergonomických výrobků. Ergonomie je velice prospěšná pro zdraví vašeho dítěte, protože bude podporovat správné držení těla. To však není jediná funkce, kterou ergonomické židle nabízejí. Některé z těchto židlí mohou eliminovat riziko, že z nich vaše dítě vyroste, protože jsou výškově nastavitelné a dítě tak s nimi bude růst. Stejně tak je vhodné dítěti pořídit k židli i ergonomický stůl, který umožní dítěti měnit polohu a učit se tak buď vestoje nebo vsedě.

Výška

Jak už bylo zmíněno, výška židle by měla být libovolně nastavitelná. Po usednutí by dítě mělo mít chodidla celou plochou na zemi a lokty by měly při položení rukou na stůl svírat pravý úhel. Sezení na nevhodně vysoké židli může dítě rozptylovat od toho, co dělá, a ohrožovat tak jeho pozornost. Maximální výška sezení 46 cm by měla stačit až do dospělosti pro všechny výšky postavy.

Zádové opěradlo a bederní opěrkaZádové opěradlo by mělo dostatečně vysoké až k lopatkám dítěte. Je důležité, aby horní část opěrky netlačila záda dopředu, jelikož by pak mohlo docházet k jejich zakulacování. Bederní opěrka by měla být prohnutá dopředu vertikálně a obtahovat bedra. V tomto místě je opora zad nejdůležitější.

Hloubka sedáku

Jak už víte, je nutné, aby dítě dosáhlo nohama na zem. To se nestane, pokud sedák bude příliš hluboký. Jestliže dítěti pořídíte židli pro dospělé, nohama na zem pak nedosáhne a bude na židli spíš ležet než sedět. 

Typy koleček

Kolečka vybírejte nejlépe univerzální nebo podle plochy, na které židle bude většinu času postavena. Kolečka z tvrdého plastu jsou lepší pro měkké povrchy jako je koberec. Pro plovoucí podlahy zase bude lepší zvolit židli s pogumovanými kolečky. Vhodná jsou také kolečka s automatickou brzdou, která se sama zabrzdí při odtížení a předejdou tak podjetí a úrazům.

Materiál

Materiál potahu by měl být složen z umělých vláken jako je polyester nebo polyamid, která jsou odolná a vydrží. Dále by měl disponovat úpravou proti znečištění, která zabrání veškeré nečistotě se do potahu zachytit. Na závěr při výběru myslete na to, že židli kupujete pro malé dítě, takže se ohlížejte i na design. V nabídce eshopu PrimaŽidle.cz si vyberete hned z několik barevných variant a potisků židlí, které rozzáří dětskou kancelář.

 

About the author

angelo

Leave a Comment