Architektura Bydlení Exteriér Komerční články Tipy & Triky Zahrada

Břidlice si získala oblibu zahradních architektů

Napsáno angelo

Břidlice patří mezi oblíbený přírodní materiál, který nachází v posledních několika letech široké uplatnění v zahradní architektuře. Díky svému elegantnímu vzhledu se stávají břidlicové prvky jedinečnou ozdobou zahrady, což si uvědomují i zahradní architekti, kteří ji hojně využívají při tvorbě zahrad. Břidlici na zahradě ocení každý, kdo touží po elegantním a stylovém materiálu, který se rázem stane ozdobou zahrady. A kde všude nachází břidlice uplatnění?

Drcená břidlice jako okrasný mulč

Drcená břidlice se nejčastěji využívá k mulčování záhonů, kterým dodává jedinečný vzhled. Břidlice se však nestane pouze ozdobou záhonu, ale navíc ochrání záhony před větrnou erozí a vysycháním. Záhon vysypaný břidlicí také zajistí dokonalou prevenci proti růstu plevelu, díky čemuž odpadne časově náročné odstraňování plevelu.

Břidlice drcená se uplatní také pro vysypávání zahradních pěšinek a cestiček. Zajistí tak zpevnění cesty a zároveň bude disponovat estetickou hodnotou.

Designová dlažba z břidlice zaujme svým vzhledem

Hojné uplatnění na zahradě nachází také dlažba z břidlice, a to především při výstavbě terasy či chodníků. Břidlicová dlažba bude působit na zahradě velmi elegantně, takže neunikne pohledu žádné návštěvě. Navíc charakteristickou vlastností dlažby z břidlice je její dlouhá životnost, tudíž bude dlažba dlouhodobou ozdobou vaší zahrady. Pro tvorbu chodníku lze využít i břidlicové šlapáky. 

Zahradní designové prvky dodají zahradě přírodní nádech

Dále břidlice nachází využití jako zahradní kámen pro tvorbu mnoha zahradních designových prvků. Uplatnění najde při tvorbě skalek, vodních prvků, kamenných zídek, schodišť a dalších zahradních kamenných prvků.  Pro tvorbu příjezdových cest lze využít břidlicové desky. Dále najde břidlice využití při tvorbě gabionových plotů, střešní krytiny či obkladů domu.

About the author

angelo

Leave a Comment