Tipy & Triky

Pletací příze a horské túry jsou pro mě vším

Napsáno angelo

Kdo mě zná, potvrdí, že nejsem typickou důchodkyní, která by jen chtěla nečinně sledovat americké kriminální seriály. Ba naopak se považuji za velmi aktivní dámu v letech, která si chce podzim svého života užívat plnými doušky. Když tedy prahnu po adrenalinu či nových zážitcích, buď usednu na kolo a projedu se přírodou Krušných hor či uspořádám s manželem horskou túru. V momentě, kdy naopak zatoužím po klidu a uspořádání si svých myšlenek, vezmu si do ruky pletací příze a jehly a vrhám se do vyrábění pletených hraček pro má vnoučata a také pro dětské nemocnice a porodnice. Umím tak tedy vyvážit odpočinek s aktivitou, která je zárukou pevného zdraví.

Pletací příze, které umí vyčarovat dětský úsměv

S pletením pro dětské nemocnice jsem začala v momentě, kdy má dcera jako dítě utrpěla těžký úraz páteře a její hospitalizace v nemocnici trvala déle, než by bylo zdrávo. Vidět pokaždé ty smutné dětské oči nejen mé dcery, nýbrž i ostatních dětí v nemocnici, mě utvrdilo v tom, že je třeba jim opět vrátit úsměv na rty a to za pomoci pletací příze, jehel a špetky fantazie. Začala jsem tedy plést maňásky, chobotnice, příšerky, medvídky a další jedinečné dětské postavičky. Dnes svými výtvory zásobuji nejen dětské nemocnice, nýbrž i porodnice, kdy tyto postavičky pomáhají zejména nedonošeným dětem v jejich následné adaptaci.

Pletení mě vždy bavilo

Svého času jsem dokonce pletla i na zakázku a to zejména mým vrstevníkům a přátelům. V kurzu tehdy byly zejména dětské svetry. Dále pak čepičky, pletené bačkůrky či zimní ponožky. Pletací příze tak ke mně naprosto neodmyslitelně patří již řadu let a jsem za to vděčná. Na prstech jedné ruky bych totiž nedokázala spočítat, kolik lidí jsem svými výtvory potěšila a možná i inspirovala k tomu, aby se vrhly do pověstného a originálního DIY, neboli „udělej si sám“.

About the author

angelo

Leave a Comment