Interiér

Zbavujeme se skvrny krok za krokem

Napsáno Nikol Blahova

Skvrny doprovází vaše životy na každém kroku a vyhnout se jim není vždy úplně jednoduché. Nejen na oblečení, ale i nábytku či kobercích – když se pozorně zadíváte, sem tam nějakou šmouhu objevíte i u vás doma. Zavřete oči a představte si, jaký by byl váš život, který by nelemovaly skvrny na oblečení si v bydlení. Krásná představa, viďte? S naším článkem zjistíte, že se tato příjemná představa může stát ještě příjemnější realitou! Poradíme vám, jak se skvrny zbavit krok za krokem, díky čemuž bude váš vzájemný souboj ihned o něco jednodušší – stačí jen vědět, jak na to!

Krok č. 1: Co ty jsi za skvrnu?

Identifikace skvrny je základ. Jakmile budete vědět, z čeho skvrna pochází a s čím tedy máte co dočinění, budete vědět, jak proti tomu zakročit. Ať už se vaše dítko v záplavě kreativity rozhodlo pomalovat vám stěnu červenou rtěnkou, nebo rozdováděný domácí mazlíček převrhl sklenici s malinovým džusem – ačkoli se vám to zdá absurdní, každá skvrna potřebuje specifické čištění. Pokud byste sáhli po nesprávném čistícím prostředku, mohli byste z původní snadno odstranitelné skvrny rázem udělat vytrvalou součást vašeho bydlení.

Krok č. 2: Na čem se skvrny nachází?

Nemyslete si, že bohatě stačí zjistit původ skvrny. Stejně tak důležité je zaměřit se na materiál, na kterém se nachází. Je totiž obrovský rozdíl, zda máte flek jako blázen na perském koberci, flíček na kožené sedačce nebo celý mohérový svetr od červeného vína. Co materiál, to jiný způsob, jak jej vyčistit.

Krok č. 3: Na nic nečekejte a jednejte!

Obecně platí, že čím je skvrna čerstvější, tím snadněji jde odstranit. Pokud se vám nějakou podaří vytvořit na oblečení, rozhodně nejednejte tím způsobem, že si špinavou věc svléknete a hodíte jí do koše na prádlo s myšlenkou, že na ní dojde ve chvíli, kdy se rozhodnete vyprat. Chce to jednat hned a na nic nečekat.

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment