Komerční články

Plzeň, ráj investic? RK Pubec zveřejnila zprávu o růstu cen bytů a o investicích do nemovitostí

Napsáno angelo

V Plzni to žije! V tomhle městě na západě Čech najdete vše, co pro spokojené bydlení potřebujete – obchody, kulturu, přírodu, spoustu pracovních příležitostí a k tomu navíc levné nemovitosti. Plzeň je zkrátka rájem investic do bydlení.

Když je splátka hypotéky srovnatelná s nájmem

Za hypotéku v Plzni dáte měsíčně přibližně stejnou sumu, kolik by vás stál nájem. Čím dál víc lidí proto uvažuje o koupi vlastního bydlení. Platí totiž stejnou částku, ale ne do cizí kapsy. Jednou pak neodejdou s prázdnou, ale mají co předat dětem.

Uvažujete o podobném postupu? Tak čtěte dál. Dozvíte se, na kolik vás taková investice do vlastního bytu v Plzni přibližně vyjde.

Byty se kupují i jako investice

Protože je možné stejnou částkou hradit jak nájem, tak i hypotéku, kupuje mnoho lidí byty jako investici. Nájemníci pak plně pokrývají hypotéku, kterou si dotyční na byt vzali. Z nájemného tak sice nemají žádný zisk, ale pokud seženou dobré nájemníky, mohou mít po řádku let vyřešené splátky hypotéky takřka bez práce.

Kolik stojí byt v Plzni?

Pokud porovnáme ceny bytů, které se prodaly v loňském roce, s těmi letošními, dojdeme k jednoznačnému závěru – cena bytů jde nahoru. Oproti roku 2014 vzrostla cena některých bytů až o 20 %. Může za to především rostoucí poptávka po bytech v Plzni.

Abyste měli lepší představu, kolik vás bude stát případná koupě bytu, připojujeme i orientační rozmezí vycházející z uskutečněných prodejů s přihlédnutím k současné situaci na trhu nemovitostí.

Malé garsonky o velikosti přibližně 40 m2, které mají dispozice 1+1 nebo 1+kk, se pohybují v rozmezí od milionu do 1 200 000 Kč. Oblíbené 2+1 a 2+kk, které mají zhruba 50 až 55 m2, stojí od 1 300 000 Kč do 1 450 000 Kč. A větší byty do 80 m2 dispozičně řešené jako 3+1 nebo 3+kk, ve kterých už se pohodlně bydlí i s dětmi, se pohybují od 1 500 000 Kč do 1 900 000 Kč.

Tak co, odvážíte se postavit na vlastní nohy?

About the author

angelo

Leave a Comment