Finance Jak ušetřit

3 tipy na snížení provozu automobilu

Nelze si nevšimnout, že náklady spojené s provozováním automobilu v posledních letech rostou. Pohonné hmoty však nejsou jediné, co zatěžuje náš finanční rozpočet. V tomto případu zde sehrává roli více faktorů, ale mnoho lidí je stále podceňuje. Alespoň do doby než si sečtou skutečné výdaje spojené s provozem vozidla. V následujících řádcích se zaměříme na tipy, jak si nějakou tu „korunku“ ušetřit.

3 tipy na snížení provozu automobilu

Pohonné hmoty

Pohonné hmoty patří k nejviditelnější složce každého majitele vozu. K zajímavým tipům, jak ušetřit peníze je využití tankovacích karet. Ty nabízejí mimo jiné zajímavé služby, než pouhé uhrazení tankování. Hradit se s nimi dá například i mýto, jídlo v restauraci, ubytování, mytí vozu a další. Tankovací karty také snižují riziko ztrát vlivem směnných kurzů a poplatků. Pokud se snížení nákladů neodrazí přímo na ceně pohonných hmot, budu úspory znatelné jinde. Slevu lze získat i prostřednictvím bonusových karet, které nabízejí soukromé čerpací stanice. Věrností program je nastaven různě. Například za 10 plných nádrží obdržíte jedenáctou zdarma. Nevýhodou těchto místních slevových programů je pouze omezení na danou lokalitu.

Servisní prohlídky

Další dírou v peněžence jsou servisy a servisní prohlídky. Je logické, že pravidelným servisním prohlídkám se nemůžeme vyhnout. V lepším případě by hrozila pokuta v tom horším i ohrožení zdraví. Jak můžeme tedy ovlivnit výdaje spojené s absolvováním prohlídek? Především tak, že vybíráme mezi servisy a poskytovateli těchto služeb. Zakoupíme-li ojeté vozidlo, není potřeba vyhazovat peníze za autorizované servisy, které poskytnou stejné služby, ale za vyšší cenu. To však neznamená, že pojedeme do nejbližší garáže, kde auta opravují nezkušení mladíci.

Havarijní pojištění

Pojištění automobilu patří k hlavním položkám každého majitele vozidla. Každoročně pojišťovny navyšují sazby pojistného, a to především z důvodu zvyšující se konkurence na trhu, a také narůstajícího počtu pojistných událostí. Majitelé automobilů tak mají na výběr ze dvou možností. Havarijní pojištění si buď vůbec nesjednají, což je špatně, jelikož v případě pojistné události (vandalismus, odcizení, dopravní nehoda) nedostanou odškodné. Nebo se snaží ušetřit na daném pojištění.

Rozhodně se vyplatí zvolit to správné pojištění na základě srovnání více nabídek. V případě, že máte svého favorita, zjistěte, zda nemáte u téže společnosti i jinou pojistnou smlouvu. V takových případech pojišťovny nabízejí svým klientům výhodnější ceny. Slevu lze také získat díky frekvenci placení-jednou ročně. Některé pojišťovny poskytují i slevu za sjednání pojištění online. Je potřeba dát si s tímto krokem trochu práce, ale rozhodně se to vyplatí.

About the author

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Leave a Comment