Nezařazené

Revoluční technologie, která vám změní život. To je EnOcean

Napsáno angelo

Sledování a řízení veškerých procesů v domácnosti nebylo nikdy jednodušší. Díky EnOcean se nemusíte starat ani o napájení. Energii si dokáže vytvořit sám.

21. století přineslo řadu novinek. Největší vývoj ale přineslo století minulé. Právě na poznatcích z této doby vědci a konstruktéři neustále staví. I díky tomu máme k dispozici neustálý přísun zajímavých novinek, které zjednodušují náš každodenní život. Jednou z nich je i EnOcean.

Jednodušší život díky EnOcean

EnOcean je určen pro bezdrátový přenos signálů, které vám zjednoduší život. Je naprosto bezúdržbový a téměř bez požadavků na běžný provoz. Samozřejmě, potřebuje elektřinu, ale tu si dokáže získat sám. Stačí mu k tomu dostatek světla či pohyb.

Se získávání energie ze světla se setkal každý z nás. Proto vám nemusíme vysvětlovat, že pro hladký chod je potřeba dostatečná intenzita osvětlení. V případě EnOcean jde o 200 luxů. Jedná se o hodnotu, která je výrazně nižší i v porovnání s intenzitou záření při zatažené obloze (zhruba tisíc luxů). O níže zmiňovaných možnostech získávání energie jste ale nejspíše neslyšeli.

Možnosti napájení jako ze sci-fi filmu

Získávání energie z pohybu patří mezi revoluční technologie. EnOcean postačí k chodu běžné používání. Jakmile stisknete některé tlačítko, dojde k využití této energie nejen k vykonání zadaného úkolu, ale také k jejímu převodu na elektřinu. Pouhé stisknutí pak postačí pro vysílání signálu z tzv. telegramů, tedy k ovládání osvětlení v místnosti či domácích spotřebičů.

Rozdíly teplot také mohou pomoci ovládat vaše zařízení. Možná to zní jako scéna z sci-fi filmu, v tuto chvíli už to je realitou. K dostatečnému napájení přístroje postačí rozdíl v podobě 2 stupňů. EnOcean se tedy hodí pro sledování teplot topných těles či ke komunikaci s pokojovým termostatem.

About the author

angelo

Leave a Comment