Nezařazené

Čisté žaluzie rychle a snadno? S našimi tipy to zvládnete hravě!

Napsáno Nikol Blahova

Žaluzie má doma drtivá většina z vás, neboť představují jedno z nejefektivnějších druhů stínění. Ovšem co do jednoduchosti jejich pořízení a poměrně nízké ceně si své daně vyberou při čištění, kterému se spousta z vás snaží vyhnout co možná nejširším obloukem. Co si budeme nalhávat – čištění vodorovných žaluzií představuje složitou a nezáživnou činnost. Jenže čas od času, kdy je nános prachu vidět, se k tomuto úkolu chtě nechtě musíte postavit čelem. A teď ruku na srdce: jakým stylem čistíte žaluzie u vás doma? Pokud je stíráte lamelu po lamele, není se čemu divit, že vás to ani trochu nebaví. V dnešním článku vám přinášíme užiteční tipy, které zaručeně oceníte. Necháte se inspirovat?

Čistíte žaluzie sprchou? Pak postupujte opatrně!

Spousta z vás jednoduše žaluzie vezme, položí je do vany a špínu spláchne proudem vody. Což o to, způsob je o poměrně rychlý i celkem efektivní, ovšem nebudete-li postupovat s šetrností, mohli byste si žaluzie nevratně poškodit. Nejenže je můžete polámat již během samotného sprchování, kdy na ně pustíte velký tlak vody, ale i během následného sušení se mohou polámat. A věřte, že pak je to vidět. 

Spolehněte se na pomoc speciálních rukavic

Stíráte žaluzie doslova lamelu po lamele? V takovém případě vás čištění žaluzií stojí spoustu drahocenného času, což je škoda. Naštěstí vám jdou výrobci vstříc a tuto neoblíbenou práci se vám snaží co nejvíce usnadnit. Proto jsou na trhu k dostání speciální rukavice či kartáče, se kterými lze vyčistit několik lamel současně. Ovšem i v tomto případě to má háček. Problém se může skrývat v provázcích na okrajích žaluzií. Díky tomu kartáčem dojedete jen k nim, díky čemuž část prachu zanecháte u provázku. Hygienicky to není nic tak hrozného a pokud vám to nevadí, nechte to tak. 

Chcete žaluzie čistit rychle?

Pro ty, kteří hledají rychlé čištění žaluzií, máte jeden tip. Nejde-li vám ani tak o kvalitu, jako spíše o kvantitu, stačí, když žaluzie sklopíte přímo na okně do roviny a pomocí mokré hadry je setřete nejdříve z jedné, následně z druhé strany. Není to nic efektivního, ale mnohým z vás to stačí. Počítejte ale s tím, že jakmile žaluzie budete čistit tímto způsobem, nevyhnete se následnému mytí oken, neboť většinu špíny na ně přenesete.

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment