Komerční články

Na co myslet při rekonstrukci koupelny?

Napsáno angelo

Právě bytové jádro, kam spadá samozřejmě také koupelna, je místem, které bývá hlavně v panelákových bytech rekonstruováno jako první. Většina lidí samozřejmě hledí na vany a sprchové kouty, umyvadla, nebo koupelnový nábytek. To hlavní jim ale často uniká, a to jsou věci, které souvisí třeba s vytápěním, nebo ohřevem vody. A pokud zůstaneme právě u tohoto, potom se hodí využívat zásobníkové ohřívače vody. Nejenom, že díky nim budete mít teplou vodu kdykoliv k dispozici, ale zároveň bude její ohřev levný. I to bude následně přispívat k tomu, abyste bydleli jak spokojeně a moderně, tak samozřejmě také levně. Důležité je zaměřit se při výběru na správný objem, který by měl odpovídat velikosti domácnosti a vaší spotřebě.

Teplo je i v koupelně nezbytné

Zvláště v zimě mohou být nevytápěné koupelny velkým problémem. Proto raději myslete dopředu a vsaďte na řešení, které je efektivní, kompaktní a praktické. Na mysli máme koupelnové radiátory, nazývané často jako koupelnové žebříky. Nejenom, že pomohou udržovat požadovanou teplotu v celé této místnosti, ale zároveň perfektně poslouží i k pověšení a tedy následnému usušení třeba vašich ručníků. Díky možnosti regulace samozřejmě můžete nastavit vždy přesně takové teploty, na které jste zvyklí, nebo které potřebujete.

Jak na vytápění v dalších místnostech?

A pokud u vytápění ještě zůstaneme, nesmíme zapomenout zmínit, že i to by mělo být co možná nejefektivnější a nejpohodlnější. Pomohou vám v tom prostorové termostaty – ideálně umístěné v každé místnosti vašeho bytu, což umožní každou takovou vytápět dle vašich potřeb. Ty nejenom dokážou udržovat požadovanou teplotu, ale mají i několik funkcí, které umožní naprogramovat i to, kdy se má topení zapnout, nebo naopak vypnout. Logicky to vede k několika pozitivům, které souvisí hlavně s:

  • Úsporou energií
  • Pohodlností pro vaši osobu
  • Bezpracným zatopením
  • Jednoduchým a intuitivním ovládáním

About the author

angelo

Leave a Comment