Komerční články

Jakým nářadím vybavit domácnost nezávislé ženy?

Napsáno angelo

Ať už jste se stala single dobrovolně, nebo z donucení, zřejmě máte spoustu nových starostí s tím, jak zařídit další technický chod své domácnosti.

Určitě nebude od věci navštívit obchod pro kutily a pořídit si základní nářadí a materiál. To se totiž hodí, i když vám pověsit poličku, vytapetovat či smontovat nábytek přijde kamarád nebo soused.

A třeba nakonec domácímu kutění přijdete na chuť i vy. Dnes už je žen-kutilek mnoho – dle statistik se až 80 % dam dokáže v případě potřeby chopit kladívka, vrtačky, šroubováku i kleští. Mít tyto pomůcky vlastní, perfektně padnoucí do ruky, je neocenitelné. K těm základním patří:

  • kladívko, šroubováky
  • univerzální kleště – kombinačky
  • akušroubovák s výměnnými nástavci
  • hřebíky 2,5 – 4,5 cm, šrouby, matice
  • vysunovací nůž s náhradní čepelí
  • metr, lepicí páska, provázek, drát
  • sada klíčů, brusný papír, pilka, pistole s tmelem

Pokud v sobě objevíte skrytý talent a proniknete do tajů domácího kutilství hlouběji, možná uplatníte i další nářadí a nástroje: pinzety, vrtáky, frézky, brusky, utahováky, svěráky, pilky, nože, dláta. A zařídíte si i dílnu nebo alespoň koutek.

Nakupte to přes internet

Ruční nářadí, spojovací materiál a mnoho dalších nezbytností doporučujeme pořídit v e-shopu BMKco Zlín, do kterého směřují i profesionálové z nejrůznějších oborů. Jsou tu připraveny desetitisíce položek s dodávkou obvykle do 2. dne.

Nebo se vypravte do některé z prodejen BMKco osobně a budete to mít i s poradenstvím. Jsou žluto-šedo-bílé, jmenují se Handy a jejich sídly jsou města Břeclav, Zlín, Veselí nad Moravou, Napajedla, Kroměříž, Valašské Meziříčí, Přerov, Žďár nad Sázavou, Třebíč a Olomouc.

Bezpečnost je i při domácí práci na prvním místě

Až budete mít vše pohromadě, nezapomeňte to bezpečně a přehledně uložit do polic a zásuvek, zajistit před dětmi, proti pádu a podobně. Průběžně udržujte pořádek a také sledujte stav nářadí – jakmile by bylo opotřebované, vyřaďte ho.

Při domácí práci chraňte zejména oči a ruce, nejlépe brýlemi a rukavicemi. Snadno byste si totiž mohla zhmoždit, stlačit, přiskřípnout nebo přirazit prsty. Hrozí vám také pořezání nebo bodnutí o nástroj, který sklouzne. Do očí a rukou mohou vniknout úlomky a výjimkou nejsou ani vážnější úrazy. Tomu všemu se dá ale předejít dodržováním základních pravidel bezpečnosti.

A jaké vybrat k manuální práci oblečení? Hlavně musí být pohodlné, přiléhavé a nehořlavé. Šperky a hodinky určitě odložte a také si svažte vlasy do culíku.

About the author

angelo

Leave a Comment