Bydlení

Jak moderně zařídit dětský pokoj?

Napsáno angelo

Vybavit dětský pokoj je docela oříšek. Zvlášť když mají být v jednom pokoji dva sourozenci. Ale i to jde vyřešit. Přečtěte si, jak si poradit s malým prostorem a jak zabránit věčným bojům o prostor a soukromí.

Přizvěte si odborníka

Kdy povolat odborníka? V případě, že se jedná o malý nebo netypický prostor a nebo je potřeba zařídit pokoj pro kluka i holku s velkým věkovým odstupem. Díky zkušenostem a znalosti oboru a trendů vám odborník navrhne řešení, která by vás jen tak nenapadla.

Bytoví architekti vědí, jak pracovat s optickým řešením, navrhnou ladící barvy, přijdou s netradičním dispozičním řešením, postarají se o funkčnost pokoje. Vše dokonale sladí a zajistí příjemné bydlení.

Jednoduchý, rostoucí a neutrální

Takový by měl být nabytek podle odborníků do pokoje dětí, které každý rok rostou. Dále doporučují mít společný pokoj do 10 let, pak je dobré, každému pořídit vlastní pokoj. Pokud takové řešení není možné, přicházejí na řadu optické triky, které prostor rozdělí.

Existují různé tipy a triky, jak toho dosáhnout. Nejrychlejší a nejlevnější variantou je použít barevné stěny, dva paravany nebo dělící příčky. Díky tomu každé dítě získá svůj vlastní soukromý prostor, kde bude moci trávit svůj čas.

Kupujte vše dvakrát

Odborníci doporučují, aby všechno mělo každé dítě své. Vlastní šatní skříň, nebo alespoň půlu skříně. Postel, psací stůl, židli a police, musí mít svoje. V dětském pokoji u menších dětí nesmí chybět ani kontejnery na hračky, místo pro knihy a také dostatek místa na hraní.

Úložný prostor vyřeší klasické kovové regály, které se dají kreativně nabarvit nebo vyzdobit tak, aby do pokoje zapadly. U regálů je důležité je pevně připevnit ke zdi. Předejde se tak nebezpečným situacím.

Výhodou obyčejných regálů je možnost nastavit výšku jednotlivých polic, doplnit je košíky, háčky nebo je rozdělit příčkami. Navíc kovové regály nejsou finančně náročné a v případě nepotřebnosti je možné je umístit jinam jako jsou šatny, dílny nebo je využít jako regály do špajzu.

Palandy raději ne

Proč nejsou palandy vhodné?  Protože horní lůžko není pro spánek ideální. Nenabízí ke spánku vhodné podmínky. V horní části místnosti je vzduch teplý a vydýchaný. Proto je lepší hledat řešení jinde.

Řešením  mohou být vyvýšené postele, kdy lůžko není tak vysoko jako u palandy a pod ním vznikne místo pro psací stůl nebo plochu pro hraní. Oblíbené je také mimoúrovňové uspořádání postelí do tvaru L. Postele jsou k sobě obrácené kolmo a překrývají se v nohách.

About the author

angelo

Leave a Comment