Bydlení Chaty Domy Komerční články

Znáte výhody samonosné jímky z betonu?

Betonová jímka
Napsáno Jaroslav

Stále je mnoho obcí, kde není zavedena kanalizace. V takovém případě má každý majitel nemovitosti povinnost zajistit, aby jeho odpadní voda nešla z domu přímo do přírody. Jedním z možných řešení je samonosná betonová jímka. Pokud nad ní uvažujete, jistě se vám bude hodit, když budete znát několik konkrétních výhod, které toto řešení může mít. Pojďme se na ně společně podívat.

Široké možnosti využití

První pozitivum se rozhodně týká možností využití. Když máme být konkrétnější, tak je třeba říci, že je řada různých staveb, kde ji můžete použít. Máme-li být konkrétnější, tak se velmi dobře hodí jako řešení u:

  • chat a chalup,
  • rodinných domů,
  • zemědělských stavení.

Možností je ale mnohem více, jelikož díky své univerzálnosti není problém tento typ jímky využít v podstatě kdekoliv, kde je aktuálně nutné vyřešit absenci klasického kanalizačního systému.

Bohatý výběr velikostí

Nabídka na současném trhu je skutečně bohatá. Tím se dostáváme k výhodě číslo dvě, která je spojena s tím, že není problém vybrat si jímku v podstatě jakékoliv velikosti. Přesvědčit se o tom můžete na webu Jimko.cz, který je specialistou na tento sortiment. Právě zde můžete sami vidět, že není problém pořídit toto řešení jak pro ty nejmenší objekty k bydlení, tak i pro velké stavby, kde je třeba zachytávat odpadní vodu v několikanásobně větším množství.

Betonová jímka

Betonová jímka

Vysoká kvalita

Jelikož je beton používán jako osvědčený materiál ve stavebnictví, jistě tušíte, že i v případě tohoto konkrétního využití vás zaručeně nezklame. A to s ohledem na celkovou kvalitu. Jímka nabídne hermeticky uzavřený prostor, u kterého nehrozí, že by se odpadní voda dostala ven. Stejně tak beton odolá také okolní zemině a s ní spojeným tlakem. Pochopitelně je třeba zmínit také skutečně dlouhou životnost betonu, která zaručí, že jímka z tohoto materiálu rozhodně nebude jenom krátkodobé řešení, ale můžeme ho považovat za jedno, které lze označit jako řešení dlouhodobé až trvalé. Tomu mohou napomoci i různé další materiály, jako jsou třeba asfaltové nátěry, které se také výrazně pozitivním způsobem podepisují na tom, aby jímka bez problémů splnila očekávání, které právě se samotnou životností souvisí.

Snadná instalace na požadované místo

Díky využití klasických prefabrikovaných tvarů je výhodou i celkově snadná instalace na požadované místo. Konkrétně můžeme říci, že hlavním požadavkem je odpovídající díra v zemi. Do ní se následně jímka usadí a pochopitelně napojí na odpad v konkrétním objektu. Poté už stačí její zasypání a je připravena k použití. Tento druh instalace pochopitelně zajistí i bezproblémové odčerpání, díky horní komínové části. Odtud je po jejím naplnění veškerá odpadní voda rychle odčerpána a jímka může i nadále sloužit svému účelu.


info@jimko.cz
+420 606 809 838

About the author

Jaroslav

Leave a Comment