Bydlení Byty Domy Interiér Podlahy

Podlahy z přírodních materiálů – vsaďte na dřevo!

Přírodní materiály vnášejí do našich domovů příjemnou atmosféru a útulnost. Ne všechno, co je módní, musí být hned z umělých materiálů. Dřevo vyzařuje teplo a pozitivní energii, která se přenáší také do interiéru. Když se vysloví dřevo, určitě si představíte strom i jeho vůni. Je pravdou, že i jiné druhy podlahových krytin mají své kouzlo, ale dřevu se rozhodně nedá jeho půvab odepřít. Obecně platí, že čím tvrdší dřevo – tím odolnější podlaha. Podlahy z velmi tvrdého dřeva vydrží i 35 let v závislosti na naší péči o podlahu.Podlahy z přírodních materiálů

Podlahu vybíráme podle zatížení

Dřevěné podlahové krytiny působí útulným dojmem a patří mezi dobré tepelné i zvukové izolanty. Jejich údržba není náročná a při pravidelném ošetřování vám poděkuje tak, že vám bude sloužit, co nejdéle. Mnoho záleží také na jejich povrchové úpravě. Ošetření dřeva olejem zamezí vniknutí vlhkosti do prasklin nebo škrábanců.

Pozor si dejte na množství horní vrstvy laku. Velmi mnoho laku by mohlo zapříčinit popraskání po povrchu, a po namočení klouže. Dřevěné podlahy se hodí tam, kde není příliš velké zatížení včetně vlhkosti. Ideální jsou dřevěné podlahy do obývacích místností, kde se tráví spíš ta relaxační část dne. V případě, že použijete dřevěnou podlahu do předsíně, kde hrozí oděr od kamínků, nečekejte, že vydrží tak dlouhou dobu, jako v méně zatěžovaných místnostech.

Dřevo v mnoha odstínech

Dřevěná podlaha může být v různých odstínech od světlých přírodních, až po rustikální a tmavé. Většina majitelů těchto podlah velmi ráda sedá na zem. Možná, že si toho sami ani nejsou vědomi, ale láká je to sednout si na podlahu a dotýkat se dřeva. Proto se velmi často v těchto domácnostech nachází sedací polštáře poházené po podlaze. Také menší koberečky, které působí, jako dekorace i pomůcka, aby seděli na měkkém. Dřevo v jakékoliv podobě nábytku či podlahy, je pojítkem mezi vámi a přírodou.

About the author

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Leave a Comment