Komerční články

Zlepšete své zdraví díky sauně

Napsáno angelo

Zdraví je to nejdůležitější, co v životě máme. I proto bychom měli pečovat o naše tělo a podporovat, aby bylo vždy v nejlepší možné kondici. To lze nejenom správným životním stylem a dobrou stravou. Výrazně k tomu přispějeme i saunováním. Výhodou je, že dnes už nemusíme do veřejných saun, jelikož si tu svou můžeme snadno koupit a umístit do našeho bytu, nebo na zahradu. Podívejme se tedy na možnosti, stejně jako na to, jaké mají vliv na naše tělo.

Moderním řešením jsou infrasauny

Než se dostaneme ke klasice v podobě finských saun, je určitě začít naše představení moderním řešením, které přinášejí infrasauny. Ty nadchnou hlavně jednoduchostí, jelikož jediné co je třeba, to je zásuvka na 230 V. Výhodou je i rychlé nahřívání, které tak dokáže šetřit vaše peníze a tím vyjde jeden cyklus levněji, než klasická návštěva sauny.

Pozitiva této možnosti jsou také zřejmá. V první řadě zlepšuje prokrvení naší kůže a tak ji dokáže zbavit nečistot. Díky vyšší teplotě našeho těla také dochází k usmrcení bakterií a virů, ale i ke stimulaci imunitního systému. Navíc infrasauny pomohou i při mnoha kožních problémech, stejně jako umí detoxikovat naše tělo.

Zvolit lze i klasické finské sauny

Při výběru ale lze jít také cestou klasiky, kterou nabízejí finské sauny. Ty jsou nejenom prostředkem ke zlepšení našeho zdraví, ale i ke zlepšení našeho psychického stavu. Použité dřevo může být často provoněno, což dokonale zvýší prožitky za našeho pobytu v ní. Samotné teploty, kterých je dosahováno, se pohybují v rozmezí 80 do 105 °C. To samozřejmě znamená jistotu likvidace různých bakterií a virů, stejně jako pozitivní vliv na náš imunitní systém. Navíc nás pravidelné saunování může zbavit problémů s ucpanými póry a s akné, stejně jako se suchým ekzémem, kopřivkou, nebo dalšími kožními problémy. Stejně tak ale umí projasnit naši mysl a zlepšit psychickou pohodu.

About the author

angelo

Leave a Comment