Komerční články

Vybíráme dětské povlečení

Dětské povlečení
Napsáno angelo

Každý rodič pro své dítě chce udělat maximum. Proto když mu zařizujete jeho první postel nebo mu chcete udělat radost a koupit mu povlečení s jeho oblíbenou postavičkou, myslete především na jeho bezpečnost. Sledujte materiál, kvalitu provedení a zapínání.

Zapojte při výběru všechny smysly

Vnímejte kvalitu, provedení a materiál dětského povlečení všemi smysly, stejně jako to dělají děti ve své postýlce. První co při spánku zjistí, je jestli povlečení šustí. Poté zapojí čich, některé materiály, zvláště ty umělé, mají svou specifickou vůni, které nemusí všem vonět a vyhovovat.

Že děti neustále něco strkají do pusy nemusíme déle rozvádět a tak jim musí povlečení “chutnat”. Opět jsme u umělých materiálů, které k cumlání nejsou vůbec vhodné a mnohdy nebezpečné, opak platí u bavlny.

Dalším smyslem, který je potřeba zapojit je samozřejmě zrak. Dětské povlečení je dobré volit v neutrálních barvách, které nebudou dítě rušit od spánku a nebo zvolit dětské povlečení barevné, které bude děti do postýlky lákat.

Jak má správné dětské povlečení vypadat?

dětské povlečení i povlečení do dětské postýlky musejí splňovat určitá kritéria, která zajistí, že se bude miminku nebo dítěti spát klidně, nerušeně a zdravě.

  • prodyšnost – povlečení musí být maximálně prodyšné, aby se dítě nebudilo zpocené a následně nenachladlo.
  • savost – stejně jako prodyšnost se postará, aby se dítě nebudilo zpocené a nehrozilo nachlazení nebo onemocnění.
  • snadná údržba, časté praní – povlečení musí být odolné vůči všem druhům skvrn, které se musejí dát snadno odstranit a musí odolat častému praní.

Jednoznačně vítězí bavlna

Nejvhodnějším materiálem na dětské povlečení i na povlečení do postýlky je 100% bavlna. Jedná se o přírodní materiál, který je příjemný na dotek, v zimě zahřeje a v létě ochladí. Pro dětskou pokožku je šetrná a jemná, nezpůsobuje žádné alergické reakce a vydrží časté praní a odstraňování skvrn.

Zapomeňte na zipy nebo knoflíky

Dětské povlečení vybírejte také podle zapínání. Nevhodné a také nebezpečné jsou povlečení se zipy. Nejen, že studí, ale dítě se o něj může poranit, poškrábat nebo ho cumlat, což není dobré. Stejně nevhodné jsou knoflíky, pokud nejsou opravdu pečlivě a kvalitně přišité a nehrozí tak jejich spolknutí.

Naopak skvělým povlečením je bez zapínání tzv. hotelové, pouze krytá kapsa. Dítě se nemůže o nic poranit, nic ho nebude studit nebo pálit a bude moci peřinu používat z obou stran. To stejné platí také u polštářů.

Kouzlo barev

Barvy na nás i naše děti mají velký vliv. Vyvolávají v nás emoce, pocity, dokáží nás uklidnit, rozzuřit nebo rozladit. Vybírejte tak dětské povlečení také podle barev, ať vaše miminko nebo děťátko usíná v klidu a harmonii.

Je vaše dítě v posteli neklidné? Zkuste mu vybrat dětské povlečení v barvách modré, zelené nebo světle fialové. Tyto barvy mají totiž zklidňují účinky. Červená barva pak probouzí mysl a zvyšuje činnost srdce.

Ještě jednu radu vám dáme, vybírejte povlečení s vašimi dětmi. Pokud se jedná o větší děti, které už spí ve vlastní posteli, nechte je, ať si povlečení vyberou sami. Protože ony samy dobře vědí, co se jim líbí. Možná se vám tak podaří je nalákat do pelechu, když budou usínat se svými oblíbenými hrdiny, zvířátky nebo princeznami.

About the author

angelo

Leave a Comment