Nezařazené Venkovní rostliny Zahrada

Útulná zahrada a léto k sobě patří

Pořídili jste si chatku se zahrádkou a přemýšlíte, jak jí učinit krásnou? Velmi mnoho lidí si už dávno nepořizuje zahrádky pouze za účelem pěstování ovoce a zeleniny. Zahrada slouží také k vytvoření oázy klidu. Zahrada nemusí být jen lopota, ale také prostor pro přečtení knížky, opalování se na lehátku, vnímání krásy přírody. Důvodů se najde určitě spousta. Pokud už tedy máte tu možnost a zvažujete jak zahrádku zkrášlit mimo ovocných keříků a nějaké té úrody určené ke konzumaci nezapomínejte na rostlinky, které vnáší do života radost.shutterstock_1363839023

Okrasné traviny

Okrasné traviny volíme hlavně s ohledem na prostor. Existují velmi vysoké traviny dosahující rozpětí až 3 metry. Pak jsou střední a malé. Všechny jsou krásné, ale každá se hodí do jiného prostředí. Vysoké traviny budou slušet spíše větším zahradám, kde vytvářejí ohromné pozadí. Střední mohou rozdělit nebo naopak spojit zahradní prostory a vytvořit harmonické prostředí. Malinké se hodí téměř všude.

Květiny na slunce

Svítí-li na vaši zahradu slunce během dne v plné síle, pak si nezapomeňte pořídit oblíbené begonie. Snášejí plné slunce i polostín a kvetou od pozdního jara po celé léto. Množství květů zaplaví vaší terasu, protože právě květy tvoří 50% celé rostliny. Rostou do výšky 40cm a poté začnou vytvářet mohutné převisy.

Skalničky

Vytvořit mini skalku není nic složitého, a pokud si jí uděláte v nějaké větší nádobě, která se dá na zimu přesunout do vnitřních prostor, těšit se z ní můžete po celý rok. Důležité je nakupovat skalničky, které mají stejné požadavky jak na vnější podmínky tak půdu. Drobné trvalky a skalničky se hodí jak do skalek, mezi kameny, koryt a nádob. Speciální podmínky si však vyžadují alpinky.

About the author

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Leave a Comment