Komerční články

Hluk ve vašem bytě? Zbavte se ho!

Napsáno angelo

Hluk v bytě je rozhodně nepříjemný, nejenom, že vás může rušit při běžných denních činnostech, ale stejně trak může rušit třeba i při spánku, nebo kdykoliv jindy. Pokud se vašimi sousedy není rozumná domluva, nemusíte zoufat. Řešení, jak se hluku zbavit, totiž existuje. Nabídne ho kvalitní zvuková izolace. Ta je možností, jak díky různým materiálům vytvořit velmi dobrou izolační vrstvu, díky které je jakýkoliv hluk velmi rychle a jednoduše pohlcen. A to lze tímto způsobem izolovat?

  • Stěny
  • Strop
  • Podlahu

Co bývá nejčastější? Určitě podlaha

Pokud je oblast, která bývá izolována nejčastěji, je to určitě podlaha. A to ze dvou hlavních důvodů. Tím prvním je zcela jistě to, že nás může rušit soused, který bydlí pod námi. Dojít ale může také k opačné situaci, a to k takové, že tím rušivým elementem jsme právě my a tak rušíme našeho souseda. V takových případech je využívána levná kročejová izolace. Jedná se o typ izolace, který je využíván právě v oblasti podlah. Dokáže tak dokonale eliminovat případný hluk, který může souviset třeba s boucháním, dupáním, ale také běžným chozením. Velmi dobře tak jsou eliminovány všechny zvuky, které jsou na nízké frekvenci.

Prvotní měření je nejdůležitější

Jelikož existují i různé typy hluků, existují také různé varianty izolačních materiálů. A to ať už jde o zmíněnou podlahu, nebo třeba oblast našich stěn a stropu. I proto je třeba vybrat vždy ten správný materiál. Proto zabezpečujeme měření hluku, díky kterému tak zjistíte nejenom jeho konkrétní intenzitu, ale logicky také jeho frekvenci. A na základě těchto údajů se již dá přistoupit k samotnému návrhu realizace. A co bude výsledkem? Naprosto spokojené bydlení a bezproblémové soužití všech lidí, kteří ve vašem domě žijí. A je jedno, zda rušili oni vás, nebo často docházelo k tomu, že jste své sousedy rušili právě vy samotní.

About the author

angelo

Leave a Comment