Komerční články

Proč travertin? Jelikož má mnoho pozitiv

Napsáno Jaroslav

Moderní trendy spojené s bydlením se postupně mění. Když se máme podívat na ty, které jsou aktuální v této době, je rozhodně třeba říci, že se do módy dostává přírodní kámen. A jedním z takových je i travertin. Proč ho využít? Podívejte se společně s námi na hlavní důvody.

Využití venku

První možnost, jak a kde tento přírodní kámen využít, se rozhodně týká venkovního. Když se podíváme na to, kam všude se hodí travertinová dlažba do exteriéru, tak musíme říci, že je dobrou volbou u vašeho bazénu, stejně jako dokáže vytvořit nádhernou terasu. Samozřejmostí je, že pokud mluvíme o exteriérovém použití, tak si můžete být jisti kvalitou. A to s ohledem na:

  • odolnost vůči teplotám,
  • odolnost vůči počasí,
  • odolnost vůči poškození.
travertinová dlažba

Travertinová dlažba

Hodí se i do interiéru

Tento jedinečný kámen je možné využít také uvnitř. Není to nic složitého. Když se podíváme na hlavní možnosti, lze kámen použít na obklady v interiéru. Nejenom, že lze s kamenem zajímavě obložit zeď v obývacím pokoji, ale problémem není ani stylové obložení třeba koupelny. Dále nelze opomíjet ani možnost využití ve formě dlažby. Třeba do kuchyně, nebo i do chodby či do předsíně se hodí více, než cokoliv jiného. Tím si buďte jisti. Navíc právě zde potěší také vysoká odolnost a další níže zmíněné praktické vlastnosti.

Snadná údržba je samozřejmostí

Kdo nad tímto materiálem uvažuje, měl by vědět, že ho kromě jiného zaujme také celkem snadnou údržbou. V interiéru je možná údržba zametáním či vysáváním, a pochopitelně klasickým stíráním podlahy. Venku může k dokonalému vzhledu pomoci třeba tlakový čistič, pomocí kterého se hravě a rychle odstraní z povrchu, ale i z případných spár jakékoliv nečistoty. I toto je pochopitelně jeden z důvodů velké obliby, jelikož na rozdíl od řady jiných materiálů není třeba používat specializované čističe, nebo technologie.

About the author

Jaroslav

Leave a Comment