Komerční články

Rozdíl mezi venkovní roletou a venkovní žaluzií

Napsáno Jaroslav

Sluneční záření je pro lidský organismus prospěšné nejen ze zdravotního hlediska, ale také kvůli vytvoření přirozeného prostředí pro život v domácích podmínkách. Příliš pronikavé světlo však může být někdy v našich domácnostech spíše na obtíž, zvlášť pokud dochází k přehřívání interiéru. Existuje několik různých řešení, jak se můžeme slunečním paprskům v rodinných domech efektivně bránit.

Venkovní roleta

Jedním z používaných stínících prvků oken a dveří jsou venkovní rolety, které mají vynikající tepelně izolační vlastnosti. Díky pevnému ukotvení do rámu dobře drží tvar a oproti předokenním žaluziím mnohem lépe zvládají extrémní povětrnostní podmínky, včetně silného větru. Předokenní rolety dodávají svým majitelům maximum soukromí. Lamely jsou ve svislé poloze a mezi jednotlivými díly jsou pouze drobné mezery, které při kompletním zatažení zmizí, takže můžete v místnosti velmi jednoduše dosáhnout stoprocentní tmy.

Venkovní rolety

Venkovní rolety

Venkovní rolety jsou skvělým pomocníkem v boji proti zlodějům. Se zataženými roletami se nemusíte bát vysklení oken, ani případného vykradení domu. Rolety před okny jsou užitečné i v zimních měsících, kdy pomohou ušetřit náklady za vytápění. Zabraňují totiž úniku tepla z domácnosti a to s účinností až 40 %. Venkovní rolety je možné instalovat do nových i stávajících objektů, umisťují se buď do překladu, nebo dodatečně do plastových oken.

Venkovní žaluzie

Dalším oblíbeným typem slunečního zastínění do exteriéru jsou venkovní žaluzie které jsou velmi podobné klasickým vnitřním žaluziím. Jediným rozdílem je jejich robustnost a zvolený materiál. Předokenní žaluzie umožňují naklopením lamel odstínit slunce a zvolit si optimální intenzitu světla prostupujícího dovnitř místnosti, přičemž můžete mít stále přehled o tom, co se děje venku. Na druhou stranu žaluzie nedokážou okno nebo dveře zastínit na 100 % a nechrání tak dobře proti větru a chladu, v čemž vynikají venkovní rolety.

Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie pomáhají udržet v interiéru příjemnou teplotu. I v zataženém stavu s nimi můžete celý dům nepřetržitě větrat, čímž zabráníte přehřívání interiéru. Předokenní  žaluzie se liší tvarem a velikostí použitých lamel. Některé typy bohužel mohou při silném větru chrastit a to i ve vytažené pozici, naopak některé typy mají těsnění mezi lamelami, které výrazně snižuje hlučnost jak při jejich dovírání, tak i při silnějším větru. Volbou vhodné barevné kombinace můžete perfektně doladit design svého obydlí.

Obě řešení jsou výhrou

Venkovní rolety i žaluzie je možné pořídit s manuálním nebo motorovým ovládáním, které bezpochyby zvyšuje uživatelský komfort. Záleží tedy pouze na preferencích a přáních uživatele. Ať už si vyberete jakoukoliv variantu, budete mít zajištěno precizní zastínění místnosti moderním způsobem.

Chtete porovnat náklady na pořízení a podívat se na barevné varianty? Do návrhářů zadejte typ, barvu a příslušenství. Do poznámky vložte požadované rozměry. Obratem vám vše zjistíme a ozveme se.

About the author

Jaroslav

Leave a Comment