Komerční články Tipy & Triky

Když děti rostou aneb jak vybrat oblečení, které vydrží

Většina rodičů má pocit, že jejich děti rostou jako z vody a oblečení jako by se snad smrskávalo. Nekonečné přebírání, přeměřování a zkoušení je téměř každodenním chlebem většiny matek. Máme pro vás proto několik tipů, jak nakupovat chytře. Když totiž nákupy dobře promyslíte, oblečení často vydrží déle.

Raději větší než menší

Pokud si při nákupu nejste jisti velikostí, vždy zvolte větší číslo. Rukávy se dají lehce ohrnout, kalhoty často disponují snadno upravitelnou gumou na knoflíky v pase a volnější mikina je vždy pohodlnější než příliš upnutá. Spousty matek dokonce cíleně kupuje oblečení o číslo větší, než má jejich dítě aktuálně.

Volte flexibilní kousky

Naprosto ideální jsou veškeré kousky s pružným pasem. U kalhot je pak velkou výhrou i pružný lem kolem kotníku typický pro softshellové kalhoty. Oblečení pro chlapce i dívky by navíc vždy mělo být pohodlné a neomezovat v pohybu. Velmi dobrou volbou jsou například i dívčí legíny, které mohou být zprvu po kotníky a časem se změnit na ¾ letní verzi. Podobně jsou na tom chlapecké tepláky a volná bavlněná trička.

Pro dívky nakupujte šaty a sukýnky

Není univerzálnějšího dívčího oblečení, než jsou šaty a sukýnky. Z každých šatů po kotníky se časem mohou stát šaty pod kolena, a ještě později šaty nad kolena. Mnozí výrobci nad tím i takto přemýšlejí a rovnou vymýšlí střihy tak, aby se šaty daly nosit i několik let. Stejně je to se sukněmi, které mají pružný pas a nezapínají se na knoflíky či zip.

Vyhněte se ukvapeným nákupům

Nic dobrého většinou nevěstí nečekané a nepromyšlené nákupy, kdy něco pořídíme tak trochu z rozmaru. Často jsou to věci zlevněné, které přesně neodpovídají velikosti našich dětí, a tak jsou často použité jen párkrát. Při ukvapených nákupech většinou ani nepromyslíme reálnou praktičnost věcí a časem si za nákup stejně nadáváme.

About the author

angelo

Leave a Comment