Komerční články

Do jakých místností se vám vyplatí umístit stropní svítidla?

Napsáno angelo

Přemýšlíte nad novým osvětlením? Pokud ano, otevřeli jste si správný článek. Prozradíme vám, v jakých případech byste měli sáhnout po stropních svítidlech a na co si dát pozor.

Nízké stropy

Stropní svítidla poznáte tak, že jsou nasazené těsně u stropu a tím pádem vám v místnosti zaberou pouze minimum místa na rozdíl od klasického lustru. Využijete je tedy především v místnostech s nízkými stropy. A jak poznáte, že jsou vaše stropy nízké? Jednoduše. Pokud si vyberte klasický lustr, měl by viset minimálně 240 cm nad zemí. Pokud plánujete osvětlit jídelní stůl, lustr by se měl pohupovat přibližně 80 cm nad ním. Jakmile se dostanete pod tyto hraniční míry, sáhněte raději po stropním svítidle.

Jak stropní svítidla vybírat?

V obchodě na vás zpravidla čeká tolik stropních svítidel, že vybrat z nich není úplně snadné. Na co byste měli při výběru myslet? Zaměřte se na několik faktorů. V první řadě si pořádně prohlédněte místnost, kam plánujete stropní svítidlo umístit. Jaké vidíte dekorační prvky? Nové světlo by k dosavadnímu interiéru mělo skvěle zapadnout. Svou roli hraje také cena, stanovte si tedy maximální částku, kterou hodláte investovat.

Tip: Jestli hledáte světlo pro své ratolesti, pořiďte jim nějaké s pohádkovými motivy, hezky tak obohatíte jejich dětský svět.

Kam se stropní svítidla dávají nejčastěji?

„Ladí boty s kabelkou? A Není to tričko příliš těsné?” Také se před odchodem z domu kriticky prohlížíte v zrcadle a snažíte se najít odpovědi na tyto otázky? Abyste se jich dopátrali, potřebujete mít v chodbách a předsíních kvalitní osvětlení. Odborníci radí, aby si lidé do těchto místností zvolili právě stropní svítidla. Proč? Nezaberou vám příliš mnoho místa a ani váš dvoumetrový partner o ně nezavadí hlavou.

Velké množství stropních svítidel najdete na stránce Profisvitidla.cz. Oblíbená jsou především ta z opálového skla, ale samozřejmě záleží na vašem vkusu. Možná vaše srdce plane touhou po nějakém skutečně luxusním křišťálovém kousku. I ty Profisvitidla.cz nabízí. Hlavní osvětlení v chodbě můžete hezky doplnit bodovými světly, ty se hodí například k šatní skříni nebo k botníku.

Další místností, kde stropní svítidlo najde své uplatnění, je koupelna. Zde každé ráno zahajujete nový den. Myslete na to, že barva a intenzita světla v koupelně by měla být studená a bílá, aby co nejvíce připomínala denní světlo a vy jste viděli, jak budete venku vypadat.

About the author

angelo

Leave a Comment