Interiér

Jak správně topit v krbu

Napsáno Nikol Blahova

Věděli jste, že i v krbu musíte umět topit? Možná je to pro vás překvapivé zjištění. Vzhledem k tomu, že jen málokdo ví, jak  krbu správně topit, jsme se rozhodli vytvořit náš dnešní článek, který byste si rozhodně neměli nechat ujít. Dozvíte se nejen jakým dřevem je vhodní topit, ale i jak krbovou vložku správně roztopit, jak ji udržovat a správně čistit. Tak pojďte zjišťovat s námi!

Jaké zvolit dřevo pro topení v krbu

Pro zatápění je ideální volit dřevo měkké. To velice snadno hoří, naopak pro běžné topení je trefou do černého dřevo tvrdé, které vydrží déle hořet. Vybírejte mezi dřevy stromů dub, habr nebo buk.

Proč se nevyplatí přetápět

Správné topení v krbu je základ, ovšem stejně tak důležitá je i údržba. Ta v první řadě zahrnuje skutečnost, že byste krbovou vložku neměli přetápět a v řadě druhé ji správně čistit. A co znamená přetopení krbové vložky? Pokud krbovou vložku zahřejete na teplotu vyšší, nežli na kterou je konstruována. Příliš vysoká teplota způsobuje nefunkčnost jejích jednotlivých částí nebo dokonce její deformace.

Jak krb čistit

K čištění krbu přistupujte tak často, jak je to nutné. Zpravidla se uvádí 3-4 dny, samozřejmě frekvence závisí na tom, jak velký máte krb a jak velká je nádoba na padající popel. Obecně je to tak, že čím častěji topíte, tím častěji je nutné krb čistit.

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment