Tipy & Triky

Doplňky do sauny: výběr příslušenství v kostce

Napsáno angelo

Na první pohled nepodstatný detail. V celkovém výsledku prvek, který rozhoduje o tom, jak moc příjemný zážitek si ze saunování odnesete. Řeč je o saunovacích doplňcích.

Saunování podporuje fyzickou i duševní pohodu, detoxikuje organizmus a posiluje imunitní systém. A s vhodným příslušenstvím si i v domácí sauně budete připadat jako v nejluxusnějším wellness centru. Díky teploměru víte, jak dlouho trvá správný saunovací cyklus. Ve finské sauně tělo příjemně uvolníte masážním kartáčem a až z ní vyjdete ven, zchladíte se vodou z dřevěného vědra.

Topení jako základ kvalitní sauny

Pro infrasauny platí to, že jediné příslušenství, v našem případě infrazářiče, rozhoduje o celém účinku saunování. Zatímco nekvalitní zářiče jen tělo prohřejí, ty opravdu dobré mají pozitivní účinek na zdraví – zlepšují krevní oběh, hojení zánětů nebo například napomáhají vstřebávání otoků.

Infrazářiče Philips Vitae

U finských saun jsou základním stavebním kamenem kamna. Při jejich výběru zohledněte, pro jaký typ sauny je potřebujete – jiný je pro suchou saunu a jiný pro bio saunu.

Výkon vybírejte podle velikosti sauny a materiálu, ze kterého je postavená. U výběru kamen do finské sauny obecně platí, že čím větší sauna, tím musí mít kamna vyšší výkon.

Elektrická kamna do finské sauny

Veškeré příslušenství jako LED podsvícení, reproduktory, infrazářiče, aktivní výparníky nebo lehátka bývá vždy dobré prodiskutovat společně s odborníky tak, ať si pro sebe zvolíte to nejvhodnější řešení.

Pomůcky pro dokonalý zážitek ze saunování

Březovými metličkami se v saunách šlehali už staří Římané. Metličky přivádějí více tepla na kůži, a tím znásobují účinek saunování. Rozdrcené březové listy a větévky navíc vypouštějí éterické látky.

Ochlazování v sauně vám vybuduje imunitu. Finové skáčou po dokončení saunovacího cyklu do díry v zamrzlém jezeře. Vám stačí vědro. Jakmile vyběhnete ven, šup pod ledovou vodu – ochlazování je totiž alfou a omegou saunování.

Při správném saunování dochází k následnému ochlazení organizmu studenou vodou či ledovými kostkami.

Dalším tradičním rituálem finského saunování je polévání rozžhavených kamenů naběračkou. Příjemný bonus navíc představují aroma látky a vonné esence, které provoní celý prostor a zároveň dokáží povzbudit organismus.

Chcete si dopřát to nejlepší? Tradiční česká firma SaunaSystem má se saunováním více než 15leté zkušenosti. Nabízí i další doplňky k saunám jako teploměry a hodiny do finské sauny, vlhkoměry vzduchu do parních saun nebo rovnou saunové sety.

About the author

angelo

Leave a Comment