Bydlení Domy

Jaké pověry doprovází dřevostavby?

Napsáno Nikol Blahova

Dřevostavby představují stále oblíbenější a vyhledávanější možnost k bydlení. I u nás se před pár lety hojně rozšířily a společně s nimi i celá řada pověr, mýtů a povídaček, kterým nespočet lidí věří a drží se jich jako klíšťata. Možná i vy máte vůči dřevostavbám určitý odstup, a i když to nemáte ničím podložené, stejně jako nespočet dalších lidí naivně věříte mýtům, které o nich léta kolují. A přitom je to úplně zbytečné a neoprávněné! Vzhledem k nevědomosti spousty lidí, kteří dřevostavbám nerozumí, a proto o nich rozšiřují negativní informace, jsme se rozhodli připravit tento článek. V následujících řádcích se blíže podíváme na mýty, které dřevostavby doprovází. Jdete s námi odhalit pravdu?

Mýtus první: Dřevostavby nic nevydrží!

Jednou z nejčastějších a nejvíce rozšířených povídaček je teorie, že dřevostavby nemají kdovíjakou odolnost – jinými slovy, že vůbec nic nevydrží. A to zvláště se se týče požární odolnosti, v tomto ohledu dřevostavby v očích mnoha lidí jasně ztrácí na ceně. Faktem ale je, že tento druh stavby musí splňovat přísná kritéria a požární předpisy a věřte nebo ne, ale dřevo si v tomto ohledu vůbec nestojí špatně!

Mýtus druhý: Škůdci nedají dřevostavbám pokoj!

Ačkoli jsou dřevostavby – jak již samotný název napovídá – tvořeny sendvičovými panely na bázi dřeva, nemusíte se bát, že byste své hnízdečko lásky byli nuceni sdílet s nezvanými hosty – škůdci. V dnešní době se staví moderní dřevostavby, které jsou chráněny sádrokartonovými deskami, jež slouží jako obklady. Tyto materiály se pyšní schopností zabránit možnému napadení biotickými škůdci.

Mýtus třetí: Dřevostavby se nedají udržovat!

Na chlup stejně jako kterékoli jiné stavby vyžadují i dřevostavby pravidelnou prohlídku a údržbu, kterou není radno podcenit. Tento fakt nelze označit za mýtus, neboť ať už budete mít domeček nebo právě dřevostavbu, nějaká údržba a péče vás tak jako tak nemine. Nemusíte se strachovat, nejedná se o nic složitého. V podstatě stačí nechat dřevostavbu každé 3-5 let zkontrolovat, obnovit nátěry, zakrýt trhliny, podívat se na stav střechy a další nezbytnosti, které jsou nutné i kdekoli jinde.

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment