Bydlení

Zútulněte si interiér prostřednictvím obrazů: Jaké vybírat?

Napsáno angelo

Říká se, že když jsou v interiéru konkrétního objektu obrazy, pak je obydlen. Byt s holými zdmi může být sebemodernější, nicméně útulný prostor z něj učiní až jeho majitelé, kteří sem instalují jak právě obrazy, tak i jiné dekorativní prvky. Ano, najde se spousta lidí, kteří obrazy nepotřebují a spíše se soustředí na jiné záležitosti týkající se bydlení, nicméně člověk je bytostí mající estetické cítění, a tak si rád nějaký ten zajímavý obraz pořídí. Obzvláště v současnosti, kde je k dispozici spousta zajímavých motivů. Velmi rychle můžete zapomenout na známé obrazy starých mistrů, které ostatně v originále nemáte šanci sehnat. Když už se vám podaří na nějaký narazit, pak se připravte na jeho astronomickou cenu. Jaké mohou být tedy motivy současných obrazů, respektive v jakých podobách je lze sehnat? Na tyto otázky si postupně odpovíme v následujících řádcích.

Zdroj: https://myloview.cz/obrazy/

Svět plný lidí a života

Lidské tělo fascinovalo umělce odnepaměti. Není se vůbec čemu divit, protože je doslova magické. Když si vezmeme složitost lidského organismu, lze jistě snahu umělců o jeho uchopení uměleckým způsobem pochopit. Výsledkem jsou často obrazy, které znázorňují siluety lidí, jež jsou zasazeny do určitého prostředí, s nímž často dokonale kontrastují. Lidé mohou být zobrazeni spoustou způsobů. Není problém mít na zdi také obrazy, které jsou v podstatě jakýmisi fototapetami. Zachycení rušného nočního života anebo člověka v pohybu může být opravdu poutavé a jedinečné. Zachyceny na obrazech mohou být různé stavy a pocity. Láska, souznění, porozumění anebo lidská radost. Toto všechno je možné vyjádřit prostřednictvím uměleckého díla.

Panenská příroda

Co může být čistšího a zajímavějšího než příroda samotná? Lidé jsou s ní spjatí odjakživa a mnohdy se právě k její čisté podobě vracejí. Ostatně v dnešním industrializovaném světě je kousek přírody v neporušeném stavu balzámem pro duši i tělo každého z nás. V každém případě se vyplatí mít doma obraz, který dokáže zachytit duši přírody. Motivů by se našlo hned několik a rozdělit je lze především podle toho, jaké scenérie jsou zachycovány. Asi největší klasiku představují tradiční obrazy lesů. Ty jsou samy o sobě fascinující svým stářím, složením a spoustou barev. Pokud ale spíše tíhnete k exotice jako takové, není problém volit i daleké pláže v kombinaci s mořskými břehy a vodou mající tyrkysovou barvu. Takový obrázek mola a nekonečné dálky oceánu také stojí za to. Příroda je zkrátka velkou čarodějkou, která se nabízí pro zvěčnění momentů, jež se nedají jen tak lehce zažít. A to jsme ještě zapomněli na podmořský svět, který je také maximálně fascinující.

Vesmír

Kosmos jako symbol nekonečna a lidského bytí. Přesně takto si mnozí lidé představují vesmír. Kolik toho vlastně o celém vesmíru známe? Jaká jsou jeho zobrazení? Různorodá. Často se zachycují klasické ohryz planet, případně nějaké vesmírné jevy, kdy jedna planeta překrývá slunce, případně se dostává do zákrytu s měsícem. Vděčným tématem mnohých obrazů jsou i odvážní astronauti, kteří se snaží objevovat to, co ještě nikdo před nimi nikdy nedokázal zjistit. A co teprve takové mimozemské civilizace? Ty jsou stále ještě něčím, o čem nic nevíme. Přesto jsou ale podoby UFO často zobrazovány v mnohých podobách. Proč třeba nemít něco takového i doma na zdi?

Neustále v pohybu

Svět neustále pulzuje, důkazem čehož budiž i třeba velkoměstský život, který bývá často zobrazován. Stejně tak si lidé do interiéru dávají i obrazy se sportovní tematikou. Právě pohybových aktivit je nespočet a každý tíhne k něčemu jinému. Právě proto lze mít v interiéru symboly kolektivních her, cyklistiky, anebo motoristického sportu. Vždyť i obrazy s tematikou surfingu či lyžování nabízejí nádherné pohledy.

Vícedílné obrazy? Proč ne?

Klasickým obrazům s velmi silným rámem už pomalu odzvonilo a lidé se spíše dívají po moderních modelech. Typickým příkladem budiž třeba nadčasové vícedílné obrazy. Ty mohou mít různou tematiku. Jednotlivé díly spolu dokonale korespondují a vytváří celek, který je zcela unikátní.

About the author

angelo

Leave a Comment