Komerční články

Praktický návod, jak zažádat o výhodnou hypotéku

Napsáno angelo

Trh s nemovitostmi jenom kvete. Stejné je to i s hypotékami, které mívají stále lepší podmínky. Přesto ale platí, že můžete výrazně ušetřit hlavně chytrým výběrem a správně podanou žádostí. Jak na to?

Využijte vlastní finance

Pro získání co nejvýhodnější hypotéky je dobré maximálně využít vlastní finance. Myslete na to, že čím více si půjčíte, tím více zaplatíte na úrocích. Cesta za získáním výhodné hypotéky tedy začíná snížením požadované částky na nutné minimum.

Správný výběr hypotéky

Když víte, kolik přibližně potřebujete půjčit, přichází na řadu hledání vhodné nabídky. Správná hypotéka by měla mít jasně stanové podmínky a měla by být transparentní. Sledujte nejen samotnou výši úrokové sazby, ale i případné poplatky nebo dobu fixace. Při hledání se podívejte i na nebankovní hypotéky, které mohou nabízet výhodnější podmínky než banky. Po nebankovních hypotékách sahají i lidé, kteří z určitého důvodu nemohou splnit bankovní požadavky pro schválení hypotečního úvěru.

Všechny důležité dokumenty, zástava a ručitel

Získání dobrých podmínek odráží i to, jaký klient o hypotéku žádá. Pokud splníte všechny podmínky, nemáte záznam v registru dlužníků, případně máte ručitele, je možné, že se dostanete k mnohem výhodnějším nabídkám. Myslete i na to, že nově už nejsou poskytovány hypotéky na 100 % hodnotu zástavní nemovitosti. Počítejte i s dalším výdajem v podobě platby daně z nabytí nemovitosti, což jsou 4 % z celkové kupní ceny.

Na tohle nezapomeňte!

V každém případě si důkladně přečtěte podmínky smlouvy, kde jsou uvedeny i všechny případné poplatky. Při propočítávání, jaká hypotéka vás vyjde nejlépe, je nezapomeňte vzít v úvahu. Naplánujte si splácení tak, abyste i s případnými problémy a neočekávanými výdaji zvládali plnit smluvené termíny. Pokud se vám po čase začne zdát vaše hypotéka nevýhodná, můžete zauvažovat o refinancování hypotéky.

About the author

angelo

Leave a Comment