Komerční články

Chcete si maximálně užít film či sportovní přenos? Pořiďte si projektor a projekční plátno!

Napsáno angelo

Milovníky kinematografie či sportu pochopitelně potěší co největší a nejkvalitnější obraz. V žádném případě však nejsou odkázáni pouze na návštěvu kinosálu či sportbaru!

Jaké projekční plátno koupit do domácnosti?

O projektorech toho bylo již napsáno skutečně mnoho (viz např. zde), proto se na tomto místě zaměříme výhradně na projekční plátna, který bývají naopak často opomíjena. Přitom i na jejich kvalitě závisí výsledný prožitek. Někteří lidé se sice spokojí s projekcí na bílou zeď, nicméně to rozhodně není právě nejvhodnější řešení.

Ačkoli v současné době narazíte na širokou nabídku projekčních pláten, pro domácí použití jsou vhodné především nástěnné varianty, které existují buď v manuální, roletové formě anebo s motorovým mechanismem. Přenosné verze se totiž spíše hodí pro firemní prezentace anebo do škol, a do domácnosti naopak příliš praktické nejsou.

Pokud se již rozhodnete pořídit projekční plátno, pamatujte, že místnost, kde bude instalováno, musí být možné řádně zatemnit. V opačném případě toho totiž příliš neuvidíte, ledaže máte možnost dlouho ponocovat.

Kde si kvalitní projekční plátno pořídit?

Možností máte pochopitelně celou řadu. Je ovšem nutné zdůraznit, že cena kvalitních projekčních pláten se pohybuje od tisíců do desetitisíců korun, přičemž obecně platí přímá úměra čím větší, tím dražší. Netřeba ovšem dodávat, že někde lze nakoupit levněji než jinde. Tak například v internetovém obchodě Infoto.cz pořídíte špičková projekční plátna Reflecta za velmi příznivé ceny!

About the author

angelo

Leave a Comment