Komerční články

Nečekaná návštěva? Žádný problém!

Napsáno angelo

S příchodem léta začíná i sezóna grilovaček a zahradních oslav. Dům či byt plný hostů však s sebou nese riziko, že párty rozhodně brzy neskončí. Dobrá zábava graduje právě tehdy, když jste už plánovali spokojeně vyfukovat v posteli. A v tu chvíli samozřejmě tušíte, že tato párty skončí přenocováním vytrvalců. I to je jedna ze situací, kdy je rozkládací sedací souprava nespornou výhodou.

Typy rozkládacích sedaček

Rozkládací sedačky jsou vyráběny ve více rozměrech i provedeních. Nejvíce multifunkční je rozkládací rohová sedačka, nebo dokonce sedačka ve tvaru U. Na takové se po rozložení vyspí více než dva lidé a některé typy dokonce disponují úložným prostorem.

Sedačky, které nejsou rohové, se rozkládají jednodušeji. Častý je způsob rychlého vytažení nového lůžka zpod sedačky pomocí mechanismu. Tím ještě praktičtějším řešením z hlediska náročnosti rozložení je pohovka, na níž vznikne místo na spaní sklopením opěradla sedačky. K získání spacího místa pro jednu osobu poslouží stejně dobře i rozkládací křeslo.

Vhodné na příležitostné spaní

Ne všechny rozkládací sedačky jsou však automaticky vhodné na každodenní spaní. Pro správný spánek je nezbytná kvalitní matrace, kterou není možné do sedačky integrovat. Proto je vhodné trávit na sedačce noci pouze příležitostně. Prodejci sedacích souprav v Brně však nabízejí i modely snažící se co nejvíce přiblížit komfortu spánku v pohodlné posteli, a proto v mnoha z nich najdete kvalitní pěnové matrace.

Pro koupí rozkládací sedačky

Největší výhodou rozkládacích sedaček je vznik nových míst k sezení či lůžek na spaní. Ne do každého pokoje je však taková sedačka vhodná. Předtím, než se rozhodnete si takovou sedačku pořídit i do vašeho obývacího pokoje či pracovny, pořádně si přeměřte pokoj. Zejména v malých bytech se totiž může stát, že se do pokoje sedačka v rozloženém stavu nevejde, nebo bude bránit ve volném pohybu v místnosti.

Dobré je zaměřit se také na barvu a potahové provedení, či sedačku vyzkoušet v rozloženém i nerozloženém stavu v různých polohách. Jen tak se ještě před koupí nejlépe ujistíte, zda je vybrána sedačka skutečně vhodná i pro vás.

About the author

angelo

Leave a Comment