Komerční články

Uvažujete o tepelném čerpadle?

Napsáno angelo

Určitě se k vám už dostala řada informací o výhodách tepelných čerpadel. Pokusíme se je stručně shrnout a pomoci vám s orientací na trhu.

Vytápění tepelným čerpadlem je ekologické a úsporné, vhodné pro nové i starší stavby. Jeho princip se dá přirovnat k „obrácené“ chladničce – zařízení přečerpává teplo z vnějšího do vnitřního prostředí a může být typu země/voda, vzduch/voda a vzduch/vzduch.

Pokud se rozhodnete vyměnit kotel na tuhá nebo kapalná paliva a zároveň svůj objekt zateplit, můžete využít i státní dotaci Nová zelená úsporám. Tepelné čerpadlo se však jednoznačně vyplatí i bez dotací. Odborníci spočítali, že jeho finanční návratnost činí u běžného rodinného domu nejvýše 6 let.

Ještě více peněz dokáže ušetřit novinka v této oblasti, tepelné čerpadlo IVT Air X, druh vzduch/voda. Je výjimečné úsporou elektřiny, nákladů na instalaci, provoz i nízkou hlučností. Obsahuje vše v jednom: zásobník teplé vody 190 litrů, nízkoenergetické oběhové čerpadlo, elektrokotel 9 nebo 15 kW i expanzní nádobu. Je prostorově nenáročné, připravené také k chlazení, a dokonce ho můžete řídit chytrým telefonem.

Vytápění tepelným čerpadlem využívají ke své maximální spokojenosti také celebrity, například olympijská vítězka Kateřina Neumannová ve svém penzionu v Zadově. Konkrétně je to švédské zařízení IVT Greenline D35, které odebírá teplo z pěti 115metrových hlubinných vrtů.

Čerpadla této značky jsou v České republice nejprodávanější – vytápí už více než 10 000 budov. Mezi nimi také AZ Tower, ZOO Ústí nad Labem nebo Strahovský klášter. Dokladem o jejich kvalitě je vítězství ve všech kategoriích náročných spotřebitelských testů: země/voda, vzduch/voda i vzduch/vzduch. Pro spolupráci se společností IVT hovoří i to, že má největší prodejní a servisní síť tepelných čerpadel v Čechách a na Moravě.

Jak s tepelným čerpadlem ušetřila běžná čtyřčlenná rodina

Nahlédněme nyní do života rodiny se dvěma malými dětmi, která díky tepelnému čerpadlu v domě Na motýlím vršku za ohřev užitkové vody, podlahové vytápění 750 m3 obestavěné plochy, elektřinu na provoz sauny dvakrát týdně, svícení a používání ostatních spotřebičů za rok zaplatila pouze 22 000 Kč. Na někdejší studené a nákladné bydlení na sídlišti si manželé Irena a Roman dnes už ani nevzpomenou.

Pokud vás také zaujaly možnosti tepelného čerpadla, obraťte se na profesionály a nechte si ho zdarma navrhnout pomocí jednoduchého online formuláře, který zohlední vaše konkrétní podmínky.

About the author

angelo

Leave a Comment