Bydlení Interiér

Jak vybrat kvalitního dodavatele elektřiny a správný produkt

Napsáno angelo

Na trhu s energiemi působí v České republice spousty různých dodavatelů elektřiny. Jak se tedy rozhodnout pro toho správného, který vám kromě nízké ceny dokáže poskytnout i spolehlivost a stabilitu? Na to se podíváme v tomto článku a podíváme se také na výběr produktu, který bude nejlépe odpovídat vaším potřebám.

Na začátek je důležité umět rozlišit dodavatele energií od distributora. Distributoři zodpovídají za stav elektrické sítě a provádí její údržbu. Na českém trhu působí 3 distributoři, kteří jsou přiděleny jednotlivým domácnostem na základě lokality a jejich individuální výběr tak není možný. Na rozdíl od nich dodavatelé elektřiny nakupují energii na domácím či zahraničním trhu, kterou následně přeprodávají vám, jako koncovým zákazníkům. Možnost svobodné volby dodavatele elektřiny mají české domácnosti, firmy či obce od roku 2006.

Jak poznat toho správného dodavatele elektřiny

Při výběru kvalitního dodavatele elektřiny byste se neměli nechat nalákat pouze nízkou cenou, ale zohlednit také další důležité faktory, jako je kvalita poskytovaných produktů a služeb, spolehlivost zákaznického servisu a reference spokojených zákazníků. Správný dodavatel by s vámi měl jednat fér, nabídnout vám výhodné smluvní podmínky a netajit žádné poplatky. Na českém trhu působí kvalitní dodavatel společnost ELIMON. Pokud nejste spokojeni se svým současným dodavatelem, zvažte možnost přejít k jinému, který bude lepé vyhovovat vaším potřebám.

V čem se liší jednotlivé produkty dodavatelů elektřiny

Pokud už jste si vybrali toho správného dodavatele, podle vašich představ, zamyslete se ještě nad výběrem vhodného produktu. U většiny dodavatelů máte možnost výběru mezi:

  • Fixní cenou

Díky fixní ceně budete během období, na které byla smlouva s dodavatelem uzavřena, za elektřinu platit pevnou částku, což vám přinese stabilitu a usnadní vám plánování rozpočtu. Smlouva s dodavatelem bývá v tomto případě uzavírána na období 12 či 24 měsíců.

  • Spotovou cenou

Spotová cena se mění v reálném čase v závislosti na ceně elektrické energie na světových burzách. Díky možnosti sledovat aktuální cenu můžete efektivně plánovat vaši spotřebu a využívat dynamického charakteru spotových cen pro dosažení větších úspor.

About the author

angelo

Leave a Comment