Zahrada Zahradní nábytek

Léto pomalu končí, ceny zahradního nábytku klesají

Napsáno angelo

Snídat na terase, obědvat na zahradě a večer si užít grilování s přáteli, to jsou ideální letní dny. Potřebujete k nim jednu věc, zahradní nábytek a ačkoliv se léto blíží ke konci, můžeme si užít ještě spoustu krásných dní během babího léta nebo být připravení na léto další. Využijte slev a akčních nabídek na zahradní nábytek. Pomůžeme vám s výběrem.

5 rad pro správný nákup

  1. Kupujte nábytek s 5 až 7letou zárukou (výrobce, který ji nabídne, kvalitně svého produktu věří).
  2. Dřevěný stůl musí mít minimálně 2,8 cm tloušťku, tenčí se bude kroutit a deformovat.
  3. Zahradní nábytek vybírejte také podle typu a velikosti zahrady.
  4. Informujte se zda je polstrování v ceně nábytku.
  5. Zjistěte si, zda bude možné v budoucnu dokoupit další židle nebo křesla.

Nabídka je široká, vyberte si správně

Český trh se zahradním nábytkem je opravdu bohatý a je z čeho vybírat. Záleží tak čistě na vás, jestli chcete nábytek skladný, lehký kvůli snadné manipulaci, bytelný, které vydrží veškeré počasí nebo designový, který dodá vaší zahradě nebo terase nový rozměr.

Kvalitní zahradní nábytek poznáte na základě materiálu, provedení a také ceny. Ve většině případů platí, že čím je vyšší cena, tím je kvalitnější výrobek. Šetřit se rozhodně nevyplácí, pokud se vám líbí rustikální nábytek nebo na ratanový. Nekvalitní kusy nic nevydrží.

Pokud tak nechcete za nábytek příliš utrácet a přesto chcete kvalitu, počkejte si na slevy, které právě probíhají. Nábytek je po hlavní sezóně často zlevněný až o 50 %. Získáte tak zahradní nábytek, který vám vydrží léta a ještě ušetříte.

935-0703499885

Důvěřujte ratanu

Ratanový nábytek se stal jedním z neoblíbenějších a není se čemu divit. Umělý ratan, jako materiál, se vyrábí z odolného polyetylenového materiálu a je vždy dokonalou imitací ratanu přírodního. Nejčastěji ho můžete vidět v tmavých odstínech hnědé a černé, ale ž najdete i světlé odstíny nebo dokonce stříbrné.

O zahradní nábytek z umělého ratanu se vůbec nemusíte celé léto starat, může na něj pršet, foukat silný vítr nebo celé dny pražit slunce a stejně nehrozí žádné loupání, praskání nebo blednutí. Vydrží zkrátka vše.

Při výběru ratanového zahradního nábytku je potřeba věnovat dostatečnou pozornost jeho konstrukci. ideální volbou je hliníková konstrukce. Hliník je prakticky nezničitelný, odolný vůči přírodním vlivů i mechanické zátěži. Navíc je lehký a díky tomu bude manipulace s nábytkem snadná a vy tam budete moci jednoduše měnit jeho místo.

Klasika v podobě dřevěného nábytku

Tradičním materiálem na výrobu zahradního nábytku je dřevo. Dá se jednoduše opracovat, tvarovat a také při správné údržbě vydrží dlouhá léta. V posledních letech se velmi osvědčil dřevěný zahradní nábytek z exotických dřevin, jako jsou teak, bambus nebo severská borovice.

Ovšem i tyto dřevin mohou vlivem přírodních vlivů měnit své barvy a získávat nevzhlednou barvu ve podobě stříbro-šedé patiny, je nutné se o nábytek pravidelně starat, což není nic složitého. Konkrétně na teak existují speciální přípravky jako Teak Cleaner nebo Teak Protector, které nábytek ochrání.

Designový plast

Typickým zástupcem umělých materiálů je plast. Plastový nábytek prošel velkým vývojem a inovacemi, a proto dnes můžeme vybírat mezi designovým zahradním nábytkem, který je velmi odolný, barevná škále je nevyčerpatelná a navíc může nabídnout něco navíc.

Tím navíc myslíme, že moderní plastový zahradní nábytek může být uvnitř doplněn o osvětlení. Konkrétně o úspornou žárovku RGB LED, která je na dálkové ovládání. Váš zahradní nábytek se tak může proměnit v designové osvětlení zahrady.

About the author

angelo

Leave a Comment