Bydlení

Přírodní vůně do bytu

Každý člověk reaguje na příjemné vůně pozitivně. Vůně nám symbolizují i jakousi čistotu a právě proto především ženy, milují nejen uklízený, ale i provoněný byt. Nejsnadnější způsob a také velmi oblíbený, jak provonět bydlení jsou difuzéry do zásuvky nebo naprogramovaným rozprašovačem. Jenže tato ač příjemná tak chemická cesta nemusí vyhovovat úplně každému. Zrovna tak aromatické svíčky mohou u některých lidí vyvolávat bolesti hlavy. Jak tedy zajistit voňavý domov bez použití chemie?

Voňavý byt přirozenou cestou

Naštěstí existují možnosti vůně do bytu, které jsou ohleduplné, k našemu zdraví a provoní nám byt od podlahy až po sedačku, prádlo, závěsy. Stačí sáhnout po přírodních aromatických esencích a olejích, které se v kombinaci s vodou dají pomocí rozprašovače nastříkat do prostoru, na sedačku, koberec, závěs. Přidáním kapky esence do posledního máchání si zajistíte úžasně voňavé prádlo. Stejně tak lze přidat kapku esence k vodě do žehličky. Dokonce můžete tuto esenci kápnout i na filtr vysavače. Dlouhotrvající a šířící se vůni zajistí aromalampy. Asi mezi nejznámější vůně patří levandule, bergamot, citrus, eukalyptus, santálové dřevo a další. Tímto však vaše možnosti nekončí.

Vsaďte na bylinky

Byt se dá provonět i pytlíčky, které obsahují přísady sušených bylinek či cedrové dřevo. To nejen voní, ale odpuzuje i některý hmyz. Pokud potřebujete ihned provonět váš byt převařte vodu se skořicí a hřebíčkem. Připravte si takto několik hrníčků a umístěte je do každé místnosti. Vůně sice vyprchá, ale hrníčky můžete umístit na topení. Tím se šíření vůně prodlouží.

Nevyhazujte slupky z ovoce

Jako další možnost především v zimním období se nabízí provonět byt umístěním kůry z pomeranče, grepů, citrónů, mandarinek na topení. Slupky umístěte na talířek či noviny a jednoduše umístěte u zdroje tepla. Jakákoliv vůně bude zbytečná bez průběžného větrání, pravidelného praní lůžkovin, závěsů. I tímto si zajistíte, že budete mít dlouhodobě voňavou domácnost.

About the author

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Leave a Comment