Zahrada Zahradní nábytek

Jaro klepe na dveře – vybíráme vhodný zahradní nábytek!

Napsáno Nikol Blahova

Dávno odzvonilo dobám, kdy zahradní nábytek tvořily bílé nevzhledné židle, které v současné době pomalu, ale jistě mizí z drtivé většiny zahrad – a to je jedině dobře! Jsou nahrazovány vzhledově přitažlivými kousky, které vás lákají nejen svým designem, ale i úctyhodnou životností či snadnou údržbou, kterou jistě oceníte. Hledáte-li zahradní nábytek na více než jednu sezónu, rozhodně si přečtěte dnešní článek, ve kterém vám poradíme, jak při vašem výběru správně postupovat, abyste neudělali chybu a svou zahradu si zařídili jen tím nejlepším. Dáte přednost dřevu, výpletům, či je pro vás milejší hliník nebo kov?

Moderní doba přeje eleganci

Není žádným překvapením, že v současné době můžete pořídit zahradní nábytek s takovou vizáží, že byste se za něj nemuseli stydět ani doma. Některé kousky jsou elegantní, nadčasové i stylové, díky čemuž se hodí prakticky všude. Standardem jsou i nejrůznější typy polštářů, podušek i plédů, díky kterým je posezení na zahradním nábytku ještě o něco příjemnější.

Dáte šanci výpletům?

Zahradní nábytek, který se na první pohled tváří jako proutěný či ratanový, si získává srdce stále více lidí. Možná i vás na první pohled zaujme jeho provedení, které klame přírodním materiálem, ovšem zadíváte-li se pozorně, zjistíte, že je tento zahradní nábytek vyroben z velmi odolného a prakticky nezničitelného plastu.

Plastový nábytek byl hitem před několika lety, dnes však již nikoho neláká. Již zmiňované bílé či typicky zelené plastové židle upadají do zapomnění. Naštěstí. Vyplétaný nábytek naopak přitahuje pozornost, vypadá krásně a díky dokonalé imitaci dřeva na první pohled nikdo nepozná, že vám na zahradě dělá parádu obyčejný, leč odolný plast. Navíc jej venku můžete nechat po celou letní sezónu, což je jistě bod k dobru. 

Zahradní nábytek ze dřeva je stále oblíbenější!

Možná i vy nedáte na dřevěný zahradní nábytek dopustit. Při výběru nábytku ze dřeva je třeba myslet nejen na kvalitu, ale i na dřevo, ze kterého je nábytek vyroben. Sehnat můžete velmi levný zahradní nábytek, který je v současný době k dostání prakticky kdekoli a láká na nízkou cifru, ovšem co do kvality vám nemá co nabídnout. Mnohem lepší je připlatit si za kvalitu. 

Ideální volbou je borovicový nábytek. Ten se vyrábí buďto z našich borovic, nebo je vyráběn ze severské borovice, jež se těží až za polárním kruhem. Vyznačuje se svou tvrdostí, trvanlivostí i odolností vůči povětrnostním vlivům. Za oblíbený je považován i zahradní nábytek z exotického dřeva meranti. To se těží v Malajsii a je typické pro svou opravdu vysokou tvrdost, dlouhou životnost i odolnost. Navíc je na něm krásná kresba dřeva, jež je opravdu působivá a určitě vás nadchne.

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment