Bydlení Inspirace pro bydlení

Soukromé domácí kino? Jasně, u vás v obýváku!

Napsáno Nikol Blahova

Soukromé domácí kino – inu uznejte, komu by se podobná představa nezamlouvala! Pokud patříte mezi nadšené milovníky filmů a drtivou většinu času strávíte zahledění do televize, vykouzlete si z vašeho obývacího pokoje domácí kino, které vás hravě přenese přímo do děje oblíbených komedií, romantických slaďáren či strašidelných hororů! Nebojte se, nečeká vás šílené bourání zdí a přeměna rozvodové sítě. Nechceme, abyste si z útulného obýváku udělali soukromý „cinestar“, kde by se dveře s nadšenými hosty nestačily ani pořádně dovřít. Máme mnohem jednodušší tipy, jak si domácí kino zařídit stylově a v rozumné cenové sféře. Co myslíte, jdete s námi do toho?

Co všechno potřebujete pro domácí kino?

Jak již bylo řečeno: nečekejte žádné bourání, přestavování, výměnu kabeláže či kontroly elektrikáře. Nechceme, aby se z vašeho obývacího pokoje stalo doupě filmových fajnšmekrů, ba naopak jde nám o harmonické spojení místnosti určené pro společné rodinné aktivity a místa, kde alespoň na nějaký čas opouštíte realitu a prožíváte příběhy hlavních hrdinů oblíbeného filmu. A co k tomu potřebujete? Troufneme si tvrdit, že si bohatě vystačíte s televizí, domácím kinem, pohodlnou sedačkou a flexibilním nábytkem. 

Jak správně umístit televizi?

Televizi je třeba umístit z pohledu diváckého komfortu. Jinými slovy jde o to, najít takové místo, které bude nejen dostatečně osvětlené, ale pro vás – jakožto pro diváky – i maximálně komfortní a dostačující, aby vám byť ten sebemenší detail z filmu neunikl. Domácí kino zastává tato pravidla: umístění televizoru blízko ke zdi, co možná nejméně světla a žádné okno.

A co sedací souprava? Jak daleko jí postavit?

Sedací soupravato je dějiště celé akce. Pokud je sedačka kvalitní a dostatečně pohodlná, vydržíte na ní sedět, ležet, klečet – zkrátka co se vám zamane – i dlouhé hodiny, ovšem pozor, důležitý je nejen komfort, ale i její správné umístění. Vzdálenost „tak akorát“ je asi třikrát znásobená velikost úhlopříčky vaší televize. Ale no tak, to přece není tak těžká matematika…

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment