Inspirace pro bydlení

Chcete zažít klidné Vánoce plné pohody? Inspirujte se feng shui!

Napsáno angelo

Vchodové dveře, stůl, stromeček. Ve vánočním čase byste se měli podle čínského učení feng shui zaměřit právě na tyto 3 věci. To ale neznamená, že si zbytek bytu nezaslouží vaši pozornost.

Přestože je feng shui čínské učení o harmonické domácnosti, má překvapivě blízko k tradičním českým zvykům. Pokud je dodržíte, bude vaším domovem proudit pozitivní energie a vstoupíte do nového roku odpočatí a plní sil.

1, Ozdobte si vchodové dveře

Vchodovými dveřmi vcházíte domů nejen vy, ale i vaše rodina a přátelé. Podle feng shui se proto jedná o velmi důležité místo. O Vánocích obzvlášť, jelikož jsou to svátky pospolitosti a dveřmi by k vám měli vcházet lidé, kteří jsou vám blízcí.

PR Matex Chcete zažít klidné Vánoce plné pohody- Inspirujte se feng shui!1

Ozdobené dveře podle čínského učení návštěvy přitahují a vůbec nejlepší je jako dekoraci použít jehličnatou větev se třemi větvičkami. Ty symbolizují nebe, zemi a člověka.

2, Udělejte generální úklid

S adventem přichází konec roku a příprava na rok následující. Z domu byste proto měli odstranit starý nepořádek, protože úklidem zároveň očišťujete sami sebe. Se starými a nepotřebnými věcmi totiž zahazujete i staré emoce a do nového roku vstupujete s čistým štítem.

3, Zaměřte se na stůl

U štědrovečerní večeře se schází celá rodina, proto velmi záleží na stole, na kterém se podává. Měl by být kulatý nebo oválný (aby na nikoho nemířily rohy) a neměla by u něj být žádná prázdná židle.

PR Matex Chcete zažít klidné Vánoce plné pohody- Inspirujte se feng shui!2

Stůl by se také neměl viklat, protože symbolizuje vztahy v rodině. Měl by být bohatě ozdoben a plný jídla, aby měla rodina v dalším roce hojnost.

4, Nedělejte ze stromečku dominantu

Stromeček by neměl v místnosti dominovat, protože má špičatý tvar a přirozeně jangovou energii. Abyste dosáhli rovnováhy, ozdobte ho zejména kulatými ozdobami. Stromeček by měl být ideálně v jihovýchodní části bytu, která je oblastí pro­sperity a bohatství.

5, Pořiďte si zlaté a červené ozdoby

Samotné ozdoby by měly být kulaté a skleněné, aby co nejvíce odrážely světlo svíček. Nejlepšími barvami jsou podle feng shui zlatá a červená. Symbolizují lásku, bohatství a navíc jsou teplé a jsou tak v dokonalé rovnováze ke studeným zimním barvám, které dominují venku.

6, Pusťte harmonii i do ložnice

Vánoce mají být plné lásky a pohody. Láska je podle feng shui úzce spojená s ložnicí, proto ji před Vánoci ukliďte opravu důkladně. Je také ideální doba, abyste si do ní pořídili něco nového.

Základem harmonické ložnice je bytelná dřevěná postel, na kterou patří kvalitní matrace a set polštáře a přikrývky. O Vánocích si navíc můžete udělat radost a vybrat si vánočně laděné povlečení z nabídky prodejce Matex.

About the author

angelo

Leave a Comment