Nezařazené

Zázvor v těhotenství – ano nebo ne?

Napsáno Nikol Blahova

Zázvor je stará rostlina, kterou vám jistě nemusíme dlouze představovat. Poslední dobou zažívá neuvěřitelný boom. Jak je to možné? Pravděpodobně je to způsobeno tím, že zatímco dříve žádné svědomité hospodyňce nechyběl doma v kredenci v sušené či mleté podobě, dnes se k nám dováží v čerstvém stavu, který je pro většinu z vás mnohem lákavější. Zázvor je typický pro svou ostrou a velice pikantní chuťněkomu chutná, někdo ji nemůže vystát. O jeho zdravotních účincích netřeba dlouze mluvit. Jaký máte názor na zázvor v těhotenství? Zastáváte názor, že nemůže uškodit, nebo se přikláníte k těm, kteří říkají, že by se mu těhotné ženy měly vyhýbat? Odpověď naleznete v dnešním článku!

Zázvor v těhotenství – je vhodné ho jíst?

Patříte mezi nastávající maminky a pohráváte si s otázkou, zda je zázvor v těhotenství vhodný či nikoli? Pravdou je, že zázvor pomáhá tišit těhotenské nevolnosti. V současné době se s ním můžete setkat i v lékárnách v podobě cukrátek, lízátek či kandovaného zázvoru, které by měly těhotným ženám odpomoci od nepříjemných nevolností.

Současně s nabídkou zázvorových variací se rozšiřují i pověry, že zázvor v těhotenství není ideální. Říká se, že vezme-li si ho budoucí maminka ve větším množství, mohla by uškodit plodu. Obecně by dávka zázvoru neměla překročit jeden gram sušeného zázvoru a čtyři gramy čerstvého zázvoru.

Když už, tak v rozumném množství!

Co si budeme nalhávat, těhotné ženy to vůbec nemají jednoduché. Těhotenství sice není nemoc, ale ne nadarmo se mu jinak říká jiný stav, což pro všechny budoucí maminku znamená celou řadu změn potažmo i komplikací, kterým musí čelit. Nechcete-li se zázvoru vzdát, nebo pokud vám pomáhá na ony nevolnosti, užívejte ho s mírou. Jak se říká, rozumné množství ještě nikomu neublížilo. A z čeho můžete vybírat? Pro těhulky jsou vhodné různá cukrátka či lízátka, oblíbený je i kandovaný zázvor či zázvorový čaj.

Recept na zázvorový čaj

Zázvor je pikantní a ostrý, proto jej konzumujte s rozmyslem. Chcete-li si připravit oblíbený zázvorový čaj, přinášíme vám jednoduchý, leč osvědčený recept:

Budete potřebovat:

  • 1 ks zázvoru
  • 1 l vody

Postup přípravy:

  • Ukrojte si cca 5 cm zázvoru, který oloupejte a nastrouhejte na hrubém struhadle
  • Vhoďte jej do vody a přiveďte k varu
  • Následně vařte cca 15 minut
  • Zázvor sceďte

Tip na závěr:

  • Budete-li chtít ostrou chuť zázvoru zjemnit, můžete přidat pár kapek citronové šťávy nebo několik lžiček medu.

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment