Nezařazené

Home office: rychle, účelně a jednoduše

Napsáno angelo

Práce doma – home office se stal pro mnohé rutinou. Opatření v souvislosti s koronavirem změnila styl práce. Home office pro některé zůstane na delší období nebo natrvalo. Je proto čas přeměnit domácnost na účelnou a praktickou kancelář.

Získejte několik užitečných rad a tipů, jak plánovat a řešit skvělou domácí kancelář.

Pravda je taková, že jako všechno, i práce z domova má své výhody a nevýhody. Bilance je však pozitivní, jelikož úspora času a větší pohoda při práci z vlastní kanceláře může zvýšit výkon. Domácí kancelář by měla být v ideálním případě samostatným prostorem. Máte-li v bytě nebo domě více pokojů, bude to jednoduché. Máte-li prostoru méně, je ideální prostor oddělit.

Kancelářský stůl

Samozřejmostí každé kanceláře je kancelářský stůl. Ideální výška stolu je přibližně 70 cm od podlahy po horní hranu. Tento standard je určen pro běžné práce. Při práci s počítačem/notebookem můžete potřebovat nastavit odlišnou výšku. Praktické je, pokud lze stolek výškově nastavit.

Kvalitní kancelářská židle

Na první pohled je z čeho vybírat. Ale většinou jsou to špatné volby. Běžně dostupné kancelářské židle mohou při dlouhodobém používání způsobit různé zdravotní problémy. Dobrá kancelářská židle musí podporovat vzpřímené držení těla. Odborníci doporučují ergonomické kancelářské židle, které jsou odlišné od běžných židlí. Ergonomické kancelářské židle jsou speciálně navrženy tak, aby poskytovaly podporu tělu a zvýšily pohodlí při práci.

Nezapomeňte na odkládání dokumentů

Je důležité vybrat si také doplňkový nábytek, který pomůže přehledně uložit a uspořádat potřebné dokumenty. Praktické jsou zásuvkové kontejnery, ale jistě bude dobrou volbou i estetická kancelářská skříň.

Osvětlení

Je důležité mít v domácí kanceláři správné osvětlení. Abyste snížili únavu očí, mějte nad oblastí čtení, na počítači a za sebou nainstalované osvětlení, aby se od monitoru počítače neodrážel žádný odraz.

About the author

angelo

Leave a Comment