Nezařazené

Co všechno je dobré vědět o čističce odpadních vod

Napsáno angelo

Čističky odpadních vod, které postupně nahrazují klasické jímky, najdeme ve stále větším počtu domácností. A není se ani čemu divit. Jsou vysoce efektivní, ekologické a přitom na provoz finančně nenáročné. Nejsou však vhodné pro všechny typy nemovitostí.
Na začátku trocha teorie. Pod pojmem čistička odpadních vod rozumíme plastovou nádrž zapuštěnou do země, do níž vtéká veškerá odpadní voda z domácnosti. A vytéká z ní voda přečištěná zbavená většiny nečistot. Tedy voda svým způsobem recyklovaná. Před samotnou koupí čističky si zodpovězte několik základních otázek.

Pro koho je čistička odpadních vod vhodná?

V podstatě pro každého, kdo nemá možnost kanalizační přípojky, tedy se nemůže připojit k k obecní kanalizaci. Není ale vhodná pro všechny nemovitosti. Nevyplatí se například pro rekreační objekty, jako jsou málo využívané chaty a chalupy.

Jak probíhá čištění?

O samotné čištění se v čističce starají mechanicko-biologické procesy fungující na principech běžných přírodních procesů. Tedy ekologické a maximálně šetrné k přírodě. I přesto vodu zbaví až 97 procent nečistot.

Jakou čističku zvolit?

Na trhu najdete čističky odpadních vod různých cenových relací a samozřejmě i kvalit. Faktorů, jimiž je vhodné se při výběru řídit, je hned několik. Jedná se o místo, na němž se bude nacházet, počet členů v domácnosti, který ji bude využívat, preferovaný způsob vypouštění přečištěné odpadní vody (do jednotné kanalizace, povrchových vod, do vod podzemních), její případné další využití atd.

Jak čističku nainstalovat?

Výběr konkrétní čističky je tak rozhodně vhodné konzultovat s odborníkem (například společnost 1616.cz s.r.o.). A jím si také čističku nechte odborně nainstalovat. Stejně, jako učiníte v případě kanalizační a vodovodní přípojky. Do instalace svépomocí se v žádném případě nepouštějte. Mohlo by to špatné skončit. Profíci z 1616 vám navíc čističku nainstalují do 24 hodin. Tedy rychle, kvalitně a odborně. Čističku, která vás vyjde levněji než u výrobce.

About the author

angelo

Leave a Comment