Komerční články

Co už ví majitelé tepelného čerpadla IVT AIR X a Vy byste měli vědět také?

Napsáno angelo

IVT AIR X boří řadu mýtů, které kolují kolem tepelných čerpadel se systémem vzduch / voda. Na níže uvedených řádcích se podíváme a vyvrátíme tři nejčastější „polopravdy“, které jsou s tepelnými čerpadly spojeny.

Tepelné čerpadlo vzduch/voda coby plnohodnotný zdroj tepla

„Tepelné čerpadlo vzduch / voda jen na takové to domácí přitápění“ možná kdysi dávno, navíc pouze u nekvalitních produktů. Pokud se však podíváte na technickou specifikaci kvalitních tepelných čerpadel, zjistíte, že jsou schopna pracovat i při teplotách hluboko pod bodem mrazu, během celého dne a navíc se stabilní „dodávkou“ tepla. Konkrétně IVT AIR X dokáže „normálně“ fungovat i při teplotách pod -20 C°.

Tepelné čerpadlo vzduch / voda coby bezúdržbový zdroj tepla

Tepelné čerpadlo se systémem vzduch / voda čerpá energii z venkovního vzduchu. Vzduchem není třeba přikládat, není třeba jej skladovat. Tento zdroj tepla tedy znamená výrazné snížení času a úsilí, které je nutné věnovat provozu.

Navíc, pokud vhodně umístíte venkovní jednotku tepelného čerpadla, odpadne i Vám drtivá většina starostí s čištěním a údržbou této venkovní jednotky. Bohužel, při neodborné a nepromyšlené instalaci venkovní jednotky často dochází k tomu, že venkovní jednotka je umístěna na nekrytém místě s vyšším výskytem „překážek“ v podobě např. spadaného listí či napadaného sněhu. Ano, v takovém případě je nutné počítat s tím, že prostor okolo venkovní jednotky musíte pravidelně udržovat.

Tepelné čerpadlo vzduch / voda jako zdroj levného tepla

A to i dnes, kdy se ceny uhlí, zemního plynu a elektrické energie nachází na historicky podprůměrných hodnotách (ovšem pozor, jak cena uhlí, tak cena zemního plynu v tomto roce roste). Cena „vstupů“, ze kterých tepelná čerpadla čerpají energii, zůstává stejná (nula). Navíc, konstrukce tepelných čerpadel je vyráběna z čím dál kvalitnějších materiálů, které nejenže zefektivňují provoz, tj. výrobu elektrické energie, ale také prodlužují životnost tepelných čerpadel. Konkrétně IVT AIR X je dodáváno se zárukou 5 nebo 10 let s tím, že toto čerpadlo nepotřebuje revizi chladiva. I údržba ventilu, vzduchového kompresoru je snadná a část z ní zvládnete sami v domácích podmínkách.

About the author

angelo

Leave a Comment