Tipy & Triky

Jak využít rekuperace k efektivnímu větrání?

Napsáno angelo

Klimatizaci využijete zejména v letních měsících. Pokud ale chcete efektivně větrat v jakémkoliv ročním období, pak pro vás bude vhodná rekuperace.

Je jedno v jakém kraji žijete. Z Česka se během letních měsíců stává tropická země. Teploty vysoko nad 30 stupňů nejsou výjimkou. Abyste si alespoň doma mohli užívat pohodlí, potřebujete pomoc. Tu vám poskytne rekuperace. Pardubice, okolní města a kraje si díky ní budou moct užívat horkých dní v optimální teplotách.

Jak funguje rekuperace?

Jak tento systém vlastně funguje? Je to jednoduché. Uvnitř dochází k mísení odpadního vzduchu s tím venkovním. Takto smíšený vzduch putuje přímo do vaší místnosti skrze rekuperační jednotky. Pardubice mohou být v letních měsících obzvlášť horké, venkovní vzduch ale bývá chladnější než ten vydýchaný. Jakmile dojde k jeho smísení, dosáhne teplota vašeho domu optimální teploty.

Systém se používá nejen jako rekuperace do bytu. Pardubice se staly domovem řady podniků, které odpadní vzduch potřebují odvádět ven, aby se zaměstnancům dobře dýchalo. Hlavně kvůli pachům. Nemusíte mít strach, že by se i tyto pachy přimíchaly během rekuperace vzduchu. Pardubice poskytnou čistý vzduch právě tomuto systému, který jen využije teploty odváděného odpadu a ten venkovní nijak neznečistí.

Je vhodná i během léta?

Na první pohled se může zdát, že jde o řešení pouze pro zimní měsíce. Opravdu tak funguje rekuperace do domu? Pardubice sice bývají teplé i v zimě, ale toto tvrzení není pravdivé. V kombinaci s klimatizací je možné dosáhnout opačného efektu – ochlazování přiváděného vzduchu. Vnitřní vzduch tedy ochladí klimatizace. Pardubice pak poskytnou teplé ovzduší, které systém nasaje a do domu vypustí čerstvý a příjemně teplý vzduch.

A jak správně vybrat klimatizaci? Základem je rozloha vašeho bytu či pokoje. Podle toho se poté odvíjí i cena a typ:

  • Klimatizace do bytu – Pardubice jsou velké město, kde se nachází spousta paneláků a bytových jednotek. Zjistěte si, jak velký je právě váš byt a pořiďte si klimatizaci šitou na míru.
  • Klimatizace do domu – Pardubice, zejména mimo centrum města, nabízí místo i pro rodinné domy. Jejich rozloha bývá zpravidla větší než u klasického bytu. Pokud budete chtít uchladit celý dům, budete potřebovat celý systém klimatizace.

About the author

angelo

Leave a Comment