Tipy & Triky

Kvalitní jímka vám pomůže vyřešit problémy s odpadními vodami

V dnešní době mají lidé často pocit, že kanalizace je již všude standardem. Může to tak vypadat při pohledu z města, ale občas se stačí podívat pouze kousek za hranice města a kanalizace najednou není. Češi to znají zejména na chatách a chalupách, ale samozřejmě je to realita také pro obyvatele řady vesnic, kde kanalizace buď chybí úplně nebo je vybudována pouze v části obce. Zatímco dříve se to řešilo klasickou žumpou, dnes je potřeba mít řešení bez průsaků do podloží.

Využití jímky

Důvodem, proč musí být dnešní nádoba na odpadní vody uzavřená je samozřejmě nebezpečí kontaminace podzemních vod a zdrojů pitné vody. Pokud máte na zahradě studnu, tak žumpa by ohrožovala také právě vodu ve studni. Zvolíte-li třeba betonové žumpy Olomouc, tak si ale můžete nechat dovést kvalitní betonovou jímku, která splňuje veškeré certifikace. Je to určitě jednodušší a levnější řešení než pořizovat čističku, která je pak druhou z možností, které dovoluje dnešní legislativa.

Můžete si vybírat z několika velikostí, které se pohybují v rozmezí od 4 do 12 kubických metrů. V případě využití na odpadní vody je dobré počítat aspoň se 7 a více, protože ji pak nebudete muset tak často vyvážet. Tím jsme se trochu dotkli také toho, že jímka lze použít i jinými způsoby. Je to zejména:

  • Zadržování dešťové vody
  • Vybudování sklepa

K jímkám patří také příslušenství. Standardně je to betonový nástavec nebo nepřejezdová deska. Případně také betonový poklop k zajištění vyšší bezpečnosti a betonový komín pro možnost odčerpání fekálním vozem.

Celorepubliková působnost

Jímku si můžete nechat dovézt kamkoliv. Cena dopravy se odvíjí od velikosti jímky i vzdálenosti. Vyberete-li si kvalitní betonové žumpy Hradec Králové, tak můžete mít také montáž v ceně. Výše jsme zmiňovali příslušenství, které je také příplatkové. Proto není problém si objednat silný litinový poklop nebo přejezdovou desku.

 

About the author

angelo

Leave a Comment