Nezařazené

Uklízejte snadno i hravě! Šikovné fígle pro úklid domácnosti

Napsáno Nikol Blahova

Úklid domácnosti patří mezi činnosti, kterým se drtivá většina hospodyněk snaží vyhnout co možná nejširším obloukem. Ovšem čas od času se to udělat musí, i když to nikoho nebaví. Chcete-li žít v čistotě, ale zároveň je vám proti srsti utrácet za čistící prostředky nehorázné peníze, přečtěte si dnešní článek. Poradíme vám, jak si úklid co nejvíce usnadnit a ušetřit nejen peníze, ale i drahocenný čas. Jste připraveni pojmout úklid domácnosti šikovnějším způsobem?

Baterie pod nánosem vodního kamene

Nevzhledný kámen na vodovodní baterii v koupelně či kuchyni nevypadá nikterak lákavě. Všimnete si toho nejen vy, ale i vaše návštěvy, které si u vás umyjí ruce. Chcete s tímto problémem zatočit? Pak si připravte papírový ubrousek, ocet, gumičku a igelitový sáček. Ubrousek navlhčete octem, dejte ho do sáčku a následně jej navlečte na baterii. Připevněte gumičkou a nechte několik hodin dělat práci za vás. Pak jen stačí sáček odstranit a baterii omýt vodou.

Aby se sklo lesklo

Věděli jste, že ocet je pro úklid domácnosti nedocenitelným pomocníkem? Výborně se vám osvědčí při čištění skleněných ploch. A co budete potřebovat? Ocet a staré noviny, případně papírové ubrousky. Nalijte trochu octa na znečištěnou plochu a pomocí novin či ubrousku ji vyleštěte.

Mikrovlnka plná špíny

Mikrovlnou troubu používáte i několikrát denně, proto se není čemu divit, že se v ní usazuje špína. Pokud i vás trápí její znečištění vzhled,máme pro vás velice jednoduchý tip, jak si se špínou hravě poradit. Zajímá vás, v čem se skrývá kouzlo? Do misky dejte vodu a do ní několik plátků citronu, vložte ji do mikrovlnky a nechte 3-5 minut vařit. Poté stačí setřít vlhkým hadříkem – možná budete překvapeni, kolik špíny se vám v mikrovolné troubě ukrývalo!

Podlaha, která bude zářit

Podlaha každý den snáší desítky kroků. Položte si ruku na srdce a upřímně si odpovězte, jak často se věnujete jejímu mytí? Pokud to již bude nějaký ten pátek, věřte, že si vaše podlaha zaslouží maximální péči. A jak postupovat při této činnosti? Podlahu umyjte vodou smíchanou s mycím prostředkem. Chybu neuděláte, přidáte i trochu bělidla.

Koberec sršící čistotou

Pokud koberce ve vaší domácnosti čas od času vysajete, věřte, že to rozhodně nestačí. Jestliže vaše koberce ztratily své původní odstíny, je na čase, abyste se na úklid domácnosti vrhli po hlavě a věnovali jim dostatečnou pozornost. Máte na něm propáleniny? Pak vezměte do ruky brusný papír, se kterým postižené místo třete tak dlouho, dokud propáleiny nezmizí. Řešíte problém se žvýkačkou? S tou si hravě poradí kousky ledu.

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment