Bydlení

Jak vybrat firmu pro stavbu rodinného domu na klíč

Napsáno angelo

Toužíte po vlastním bydlení? Zjistili jste, že je stavba domu na klíč pro vás tím nejlepším řešením, ale tápete v tom, jak vybrat správnou firmu? Pak čtěte dále, protože tento článek je určený pro vás. Dnes si totiž řekneme, na co se při výběru zaměřit a co neopomenout.

Nepodceňte to!

Výběr firmy, která postaví vaše budoucí bydlení, je opravdu složitý proces. Stavebnictví má totiž už dlouho takovou pověst, že se může stát prakticky cokoliv. Stavební firmy často nedodržují termíny, překračují rozpočty, krachují, i když už vybraly zálohy atd. Je tedy důležité být při výběru opravdu obezřetný a nepodcenit to.

Podle čeho tedy firmu vybírat?

Stavba domu není levnou záležitostí, nikdo nechce své těžce vydělané peníze nebo prostředky z hypotéky jen tak vyhodit z okna. Proto nedoporučujeme vsadit hned na první firmu, na kterou narazíte. Zmapujte si všechny možnosti a dejte si čas.

Co při výběru firmy pomůže:

  • Doporučení – Je to nejlepší, nejjednodušší a nejspolehlivější způsob, jak vybrat firmu. Zeptejte se na zkušenosti příbuzných, kamarádů, známých či sousedů, kteří za sebou výstavbu rodinného domku už mají. Pokud vám někdo spolehlivý a důvěryhodný doporučují firmu, se kterou byl naprosto spokojen, máte téměř vyhráno.
  • Internet – Hledejte na internetu, zkoumejte a zjišťujte. Čím více informací budete mít o dané firmě, tím lepší obrázek si uděláte.
  • Ukázková stavba – Viděli jste někde rodinný domek, který byl podobný tomu, po kterém toužíte? Zajděte se seznámit s majiteli a popovídejte si s nimi o jejich domu a stavební firmě, která jim s výstavbou pomáhala.

Co si dále zjistit o stavební firmě?

  • Historii firmy – Tedy od kdy firma na trhu působí. Čím déle stavební firma funguje, tím je větší šance, že se jedná o solidního stavitele.
  • Má firma vlastní tým nebo výstavbu outsourcuje? – Důležité je vědět, zda váš rodinný dům postaví konkrétní tým ve firmě, nebo její výstavbu jen outsourcují. Samozřejmě je lepší, když ji postaví tým než, že se do výstavby zatahují další prostředníci.
  • Dostatek recenzí a referencí – Nezapomeňte si najít a přečíst recenze a reference, hledejte fotky i bývalé realizace. I když se nedá všemu na internetu věřit, uděláte si aspoň obrázek o tom, kolik realizací má firma za sebou.

Porovnávejte firmy mezi sebou

Pomoci může i porovnávání mezi sebou. Procházejte nabídky, služby i ceny různých firem, a ty pak mezi sebou porovnávejte a rovnou si vše také ověřujte. I to vám pomůže udělat si celkový obrázek a představu o tom, co bude pro vás nejvhodnější.

Domluvte si osobní schůzku

Když už máte vytipovanou stavební firmu, která se vám zdá důvěryhodná a sympatická, zavolejte jim a poptejte se, jestli mají vůbec čas na novou realizaci. Pokud ano, domluvte si osobní schůzku, na které zjistíte, zda si padnete do noty a zda můžete konkrétní firmě důvěřovat. Čím bude přístup upřímnější a příjemnější, tím lépe.

A pokud se vám firma nebude při osobním setkání nějak pozdávat, nezoufejte a hledejte radši dál. Je opravdu důležité výběr té správné stavební firmy nepodcenit. Můžete tím předejít řadě budoucích problémů.

Za poskytnuté informace k článku děkujeme firmě MIRAS – výstavba rodinných domů

About the author

angelo

Leave a Comment